Tyrimas: kraštutiniai dešinieji pasirinko taikiniu LGBTQ+ studentus

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tyrimas: kraštutiniai dešinieji pasirinko taikiniu LGBTQ+ studentus

Tre, 03/30/2022 - 08:41
Kategorija:
0 komentarų

Politikai nori apsunkinti LGBTQ+ studentų ir kitų marginalizuotų žmonių gyvenimą mokykloje. Tokią išvadą daro naujausios studijos autoriai, skelbia Advocate.

Remiantis naujausia ataskaita, kurią parengė Pažangos judėjimo projektas (MAP), šiais metais JAV buvo pateikti 280 įstatymų projektai, kuriais siekiama  cenzūruoti LGBTQ+ ir rasinės diskriminacijos temų pateikimą pamokose, taip sukuriant priešišką atmosferą mokyklose. Lyginant su 2020 ir 2021 metais, tokių įstatymų iniciatyvų išaugo keturis kartus.

19-oje valstijų buvo pristatyta mažiausiai 40 įstatymų projektų, kuriais būtų uždraustas arba apribotas LGBTQ+ žmonių ir jų problemų paminėjimas. 33 valstijose buvo pateikti įstatymų projektai, kuriais būtų cenzūruojamos mokyklos diskusijos apie rasę.

„Statistika įvairiose valstijose labai skiriasi“, – teigiama ataskaitos santraukoje. - „Kai kurie iš šių įstatymų suteiktų politikams veto teisę dėl mokyklų mokymo programų, kuriose aptariamas juodaodžių amerikiečių indėlis į JAV istoriją, holokaustą, arba leistų tėvams paduoti mokyklas į teismą, jei jose būtų svarstomi LGBTQ+ klausimai. Kai kurie įstatymai siekia uždrausti ir tam tikras knygas“.

Kai kurie šių projektų nori trans studentams uždrausti rinktis sporto komandas pagal jų lytinę tapatybę, reikalauja, kad dėstytojai ir darbuotojai praneštų tėvams jei pastebi, kad konkretus mokinys priklauso LGBTQ+ bendruomenei, riboja studento pageidaujamo vardo ir įvardžių naudojimą arba panaikina nediskriminavimo apsaugą.

„Nenuostabu, kad šios įstatymų leidėjų atakos prieš mokyklų programas vyksta būtent dabar“, – teigiama ataskaitoje. - „Šie įstatymo projektai atspindi koordinuotas pastangas gerai finansuojamų kraštutinių dešiniųjų lobistų vardu, siekiant pakenkti pastaraisiais metais padarytai pažangai sprendžiant rasizmo problemas ir skatinant LGBTQ lygybę. Šis koordinavimas akivaizdus daugelio valstijų įstatymų projektuose ir viešai paskelbtose lobistų, atsakingų už šiuos įstatymus, kampanijų strategijose“.

„Be to, šia koordinuota kampanija bandoma pasinaudoti baimėmis ir nerimu, su kuriais šiuo metu susiduria daugelis tėvų, vykstant COVID-19 pandemijai ir prarandant savo vaikų sveikatos kontrolę ar saugumą“, - rašoma dokumente.

„Politikai ir grupės, rengiančios šiuos įstatymo projektus, nori naudoti mūsų įstatymus, kad kontroliuotų, ką studentai gali ir ko negali skaityti, ko jie gali ir ko negali išmokti ir, kas labiausiai neramina, kuo jie gali ir ko negali būti“, – MAP vykdomoji direktorė Ineke Mushovic. sakoma pranešime spaudai. - „Mūsų mokyklos turėtų apsaugoti visus mokinius, įskaitant LGBTQ studentus ir įvairios odos spalvos studentus, kad jie galėtų mokytis ir klestėti saugioje aplinkoje. Amerika yra žodžio laisvės ir idėjų šalis. Tos laisvės baigiasi, kai politikai pradeda drausti knygas ir cenzūruoti mokymo programas vien todėl, kad kai kuriems žmonėms jos atrodo nepatogios. Visi mūsų vaikai nusipelno sąžiningo, tikslaus išsilavinimo, suteikiančio jiems įrankius mokytis iš mūsų praeities, kad jie galėtų padėti kurti geresnę ateitį“.