Pasibaisėtina. Arizonos ir Oklahomos valstijų gubernatoriai pasirašė įstatymus nukreiptus prieš trans vaikus

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Pasibaisėtina. Arizonos ir Oklahomos valstijų gubernatoriai pasirašė įstatymus nukreiptus prieš trans vaikus

Pir, 04/04/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Arizonos gubernatorius Dougas Ducey pasirašė du įstatymus, ribojančius trans jaunuolių teises, praneša Advocate. Vieną tokį įstatymą pasirašė ir Oklahomos gubernatorius Kevin Stitt. Respublikonų dauguma šiose valstijose leido imtis iki šiol nematytų priemonių ribojant trans vaikų teises - tiek laisvai sportuoti, tiek keisti lytį.

Vienas iš Arizonos Senato įstatymo projektas draudžia lytį keičiančias operacijas trans-nepilnamečiams, o kitas - draudžia translytėms merginoms ir moterims dalyvauti moterų sporte komandose, kurių mokiniai ar komandos varžosi su valstybinėmis mokyklomis. Abu įstatymo projektus praėjusią savaitę patvirtino Arizonos atstovų rūmai, o Senatas jiems pritarė jau ankščiau.

Sveikatos priežiūros įstatymo projektas nedraudžia jaunų žmonių gydymo hormonais ar brendimo blokatoriais, nors ankstesnėje įstatymo versijoje tai buvo siūloma. Sprendimas atlikti lytį patvirtinančią operaciją „niekada nepriimamas lengvabūdiškai“, praėjusią savaitę per debatus dėl įstatymo projekto sakė demokratė atstovė Melody Hernandez, rašo „Associated Press“. - „Tai nėra atsitiktinis sprendimas. Tai yra intymi jų dalis. Tai yra kažkas, ką reikia gerbti“. Tačiau respublikonų tai neįtikino.

Atkreiptinas dėmesys, kad teisės aktas dėl ribojimo sporte, taikomas tik trans-merginoms ir moterims, o ne trans-vyrams. Nors trans moterų sporte nėra daug, politikai teigia, kad trans moterys turi įgimtą ir nesąžiningą pranašumą sporte.

Sporto teisės aktas Oklahomoje yra panašūs į Arizonoje priimtus įstatymus, turinčius įtakos trans moterims tiek valstybinėse mokyklose, tiek privačiose mokyklose, kurios dalyvauja sporto varžybose.

Amerikos piliečių laisvių sąjungos filialas Arizonoje ir Nacionalinis lesbiečių teisių centras pažadėjo dėl šių teisės aktų bylinėtis teisme. „Jau kelis mėnesius šimtai gydytojų, tėvų, advokatų ir trans jaunimo priešinosi daugybei prieš trans žmones nukreiptų įstatymų projektų“, – sakoma Arizonos vykdomosios direktorės Jennifer Allen Aroz ACLU parengtame pareiškime. Nepaisant prašymų nutraukti diskriminaciją ir užkirsti kelią šiems įstatymams, įstatymų leidėjai labiau rūpinosi rinkėjų pritraukimu.