heteroseksualumas

Skaitytojas: domėjausi tik moterimis, o dabar galvoju ir apie vyrus. Kas man darosi?

Nors šis skaitytojo laiškas buvo atsiųstas ganėtinai senai, nusprendėme juo pasidalinti, nes minima tema niekada nepraras aktualumo. Seksualumo pokyčiai labai dažnai kelia nerimą. Vieniems jie pasireiškia vaikystėje ar paauglystėje, kitiems – vyresniame amžiuje. GayLine.LT atsako į skaitytojo klausimą ir stengiasi paaiškinti kodėl taip vyksta.

Mokslininkai: dauguma iš mūsų esame biseksualūs

Mokslininkai teigia, kad tikrasis biseksualių žmonių kiekis yra ženkliai didesnis, nei matome įvairiose visuomenės apklausose. Daktaras Jasonas Hodgsonas, antropologas ir genetikas iš Anglia Ruskin universiteto, primena, kad seksualumas yra spektras: nuo išskirtinai heteroseksualaus vienoje pusėje iki homoseksualaus kitoje. Taigi, dauguma žmonių turėtų būti kažkur per vidurį.

Ką reiškia užrašas „Heteroseksualams draugiška vieta“ ir iš kur tai kilo?

Pastaraisiais metais kai kuriose LGBTQ+ erdvėse galima išvysti užrašą „Heteroseksualams draugiška vieta“. Tai gali pasirodyti kaip netikėta ir net ironiška frazė, ypač turint omenyje, kad daugelis viešųjų erdvių tradiciškai laikomos pritaikytomis heteroseksualiems žmonėms. Tačiau ši frazė turi gilesnę prasmę ir atsirado kaip atsakas į LGBTQ+ bendruomenės patiriamus iššūkius.

Skaitytojo laiškas: Kaip aš pranešiau savo mamai, kad esu heteroseksualus?

Mes sulakėme neįprasto laiško ir apsvarstę vis dėlto nusprendėme jį paskelti. Šiandien kai kalbame apie seksualumą ir atsiskleidimą, dažniausiai turime galvoje LGBTQ+ žmones. Vis dėlto, nėra ir negali būti temų, kuriomis negalėtų kalbėti visi. Mums laišką atsiuntęs Marius paaiškino kodėl jam buvo svarbu savo mamai pasakyti, kad jis yra heteroseksualus.

Mokslininkai atskleidė kiek partnerių turi heteroseksualūs ir homoseksualūs vyrai

Seksualinių partnerių skaičius yra viena iš temų, kuri dažnai aptariama kalbant apie skirtingų seksualinių orientacijų žmonių intymų gyvenimą. Dažnai šie pokalbiai apipinti stereotipais ar prielaidomis, kurios ne visada remiasi faktais. Štai kodėl mokslininkai taip pat ėmėsi tyrinėti šią sritį. Šiame straipsnyje apžvelgsime keleto tyrimų rezultatus.

Tiesa ar melas – homoseksualios poros labiau patenkintos intymiais santykiais?

Diskusijos apie intymių santykių kokybę skirtingose porose – tiek heteroseksualiose, tiek homoseksualiose – kelia didelį visuomenės susidomėjimą. Tačiau ar tiesa, kad homoseksualūs žmonės dažniau yra patenkinti savo intymiu gyvenimu? Šis klausimas jau ne vieną dešimtmetį domina ir mokslininkus, kurie atliko įvairius tyrimus siekdami išsiaiškinti, kas iš tikrųjų daro įtaką pasitenkinimu santykiais.

„Nepadoru“ vs „Įprasta“ – kodėl homoseksualios glamonės vertinamos taip skirtingai?

Visuomenės požiūris į intymumą viešumoje yra kupinas dvigubų standartų. Homoseksualios poros, demonstruojančios meilės ženklus – pavyzdžiui, laikymąsi už rankų, apsikabinimus ar bučinius – vis dar neretai susiduria su visuomenės neigiamomis reakcijomis, kurios dažnai skamba kaip „nepadoru“, „netinkama“ arba „provokuojama“. Tuo tarpu heteroseksualios poros, atlikdamos tuos pačius veiksmus, dažnai laikomos visiškai „įprastomis“. Iš kur kyla šis skirtumas, ir kodėl homoseksuali intymumo išraiška vis dar vertinama taip skirtingai?