Vaiką su žmona auginanti Gabrielė: Lietuvoje mano vaikas nebūtų apsaugotas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Vaiką su žmona auginanti Gabrielė: Lietuvoje mano vaikas nebūtų apsaugotas

Pen, 07/01/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Jungtinėje Karalystėje lietuvaitės Gabrielė ir Džiulija susituokė ir augina atžalą. Moteris Lrytas pasakoja, kad jos gimimo liudijime nurodytos dvi mamos. Nors Gabrielei ir norėtųsi grįžti gyventi į Lietuvą – čia jos vaikas neturėtų tokios pat apsaugos.

Lietuvės ir amerikietės atžala yra Jungtinės Karalystės pilietė. Gabrielė norėtų, kad ji gautų ir Lietuvos pilietybę. Vėliau, kai užaugtų – galėtų rinktis kur nori gyventi. Tačiau pasak moters, dabar kraustytis būtų per daug rizikinga.

„Lietuviškame gimimo liudijime dvi mamos negali būti nurodomas, taigi mama likčiau tik aš. Lietuviškame gimimo liudijime yra grafos „mama“ ir „tėvas“, o Anglijoje po homoseksualų santuokų įteisinimo yra tiesiog „parent 1“ ir „parent 2“. Taigi jeigu mes, tarkim, grįžtume gyventi į Lietuvą, ir man kažkas nutiktų, Džiulija neturėtų jokių teisių rūpintis vaiku“, – Lrytas aiškino pašnekovė.

Prieš šešerius metus Gabrielė susituokė su Jungtinėje Karalystėje sutikta ir čia studijuoti atvykusia Džiulija. Jos susirado nemokamą spermos donorą.

„Donorystė nemokama, yra ir įstatymai, kurie nurodo, kad už tokius dalykus negalima imti atlygio. Tiesiog kai kurie žmonės supranta, kad homoseksualioms poroms gali būti sunku susilaukti vaikų, tad jie geranoriškai nusprendžia joms padėti“, - dalinosi mama.

Dėl valstybės neteikiamos apsaugos homoseksualioms poroms, Gabrielė ir jos žmona nesvarsto kraustytis į Lietuvą, nors labai ilgisi čia likusių artimųjų. Ji sako, jog viliasi, kad Lietuvoje ateis laikas, kai vaikai galės turėti dvi mamas.