Singapūre seksas tarp vyrų nebebus nusikaltimas

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Singapūre seksas tarp vyrų nebebus nusikaltimas

Ant, 11/29/2022 - 14:14
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien Singapūro parlamentas dekriminalizavo seksą tarp vyrų, tačiau priėmė ir Konstitucijos pakeitimus, kuriais užkertamas kelias tos pačios lyties poroms, įteisinusioms santuokas kitose šalyse, bylinėtis dėl pripažinimo.

Žmogaus teisių aktyvistai džiaugėsi homoseksualių santykių dekriminalizavimu, tačiau nusivylė sužinoję apie Konstitucijos pataisas, nes tai reiškia, kad piliečiai negalės teikti teisminių ieškinių susijusių su santuokos, šeimos apibrėžimu. Dėl šių klausimų spręs tik vykdomoji ir įstatymų leidžiamoji valdžia, praneša Reuters.

Sprendimai buvo priimti didžiule balsų dauguma parlamente, kuriame daugumą sudaro Liaudies veiksmų partija. Kol kas nėra nurodyta, kada įsigalios naujieji įstatymai.

„Stengsimės išlaikyti pusiausvyrą... išlaikyti stabilią visuomenę su tradicinėmis, heteroseksualiomis šeimos vertybėmis, bet su erdve homoseksualams gyventi savo gyvenimą ir prisidėti prie visuomenės gerovės“, – šią savaitę parlamente sakė vidaus reikalų ministras K. Shanmugamas.

Beje, minėti Konstitucijos pakeitimai neužkerta kelio parlamentui išplėsti santuokos apibrėžimą įtraukiant tos pačios lyties santykius. Tiesiog dėl to turės spręsti būtent politikai, o ne teismai, kurie nagrinėjo kiekvieną atskirą atvejį.

Singapūre požiūris į LGBTQ+ bendruomenę keičiasi, ypač jaunosios kartos. Remiantis Politikos studijų instituto apklausa, 2018 m. maždaug 42 % 18–25 metų amžiaus asmenų pritarė tos pačios lyties asmenų santuokoms, prieš penkerius metus tokių buvo tik 17 %.