+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Kodėl moterys patiria orgazmą rečiau nei vyrai?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kodėl moterys patiria orgazmą rečiau nei vyrai?

Sek, 01/22/2023 - 19:21
Kategorija:
0 komentarų

Mokslininkų tyrimas atskleidžia, kad vyrai dažniau patiria orgazmą nei moterys. Be to, moterų orgazmo dažnis ženkliai skiriasi ir nuo jų seksualinės orientacijos.

Mokslininkai iš Kinsio sekso, lyties ir reprodukcijos tyrimų instituto Indianos universitete nustatė, kad skirtingos lyties ir seksualinės orientacijos žmonės skirtingu dažniu patiria orgazmą sekso metu su jiems gerai pažįstamu partneriu. Tyrimo rezultatai skelbiami žurnale „Journal of Sexual Medicine“.

Tyrime orgazmas apibūdinamas intensyviais pojūčiais ir malonumais, erotinės įtampos iškrova seksualinės kulminacijos metu ir laikinai pakitusia sąmonės būsena, taip pat psichofiziologinėmis reakcijomis, tokiomis kaip lytinių organų veikla, nevalingi dubens raumenų susitraukimai ir širdies ritmo pokyčiai.

Tyrimas rodo, kad tiek vyrai, tiek moterys skirtingai patiria orgazmą priklausomai nuo seksualinės orientacijos. Tiesa, moterų tarpe skirtumai yra gerokai didesni. Heteroseksualios moterys rečiau patiria orgazmą nei lesbietės. Biseksualios moterys orgazmą patiria rečiausiai iš visų.

Vertinant kaip dažnai moterys patiria orgazmą kiekvieno sekso metu, nustatyta, kad heteroseksualios moterys malonumo viršūnę pasiekia 62 proc. atvejų. Lesbiečių gretose šis procentas ženkliai didesnis – net 75 proc., o biseksualių moterų siekia tik 57 proc.

Apibendrinus duomenis prieita išvada, kad vidutiniškai, nepriklausomai nuo seksualinės orientacijos, moterys orgazmą patiria 63 procentus, o vyrai – net 85 proc. laiko. Tiesa, tiek homoseksualūs, tiek heteroseksualūs vyrai orgazmą patiria labai panašiu dažniu, tačiau biseksualių vyrų tarpe šis dažnis šiek tiek mažesnis - 78 proc.

„Vyrai ir moterys patiria skirtingus dalykus. Kai kurios moterys teigia patiriančios skirtingus orgazmų tipus, priklausančius nuo sužadinimo ir lytinių organų stimuliacijos tipo“, – sakė tyrimo bendraautorius Justin Garcia, Indianos universiteto lyčių studijų docentas ir Kinsey universiteto instituto mokslininkas.

Pasak mokslininko, vien todėl, kad vyrų ir lesbiečių moterų orgazmo dažnis yra didesnis nei heteroseksualių ir biseksualių moterų, dar nereiškia, kad seksas teikia daugiau ar mažiau pasitenkinimo. „Orgazmas ir pasitenkinimas yra du skirtingi konstruktai. Tarp jų yra daug sutapimų, bet jie skiriasi“, – sakė jis.

Apklausoje dalyvavo 2850 vyrų ir moterų. Jis atliktas pildant klausimyną internetu. Tyrime dalyvavo tik tie žmonės, kurie turėjo lytinių santykių per pastaruosius 12 mėnesių. Klausimai buvo platūs, daugiausia dėmesio skiriant seksui su pažįstamu partneriu.

Taigi kodėl moterys orgazmą pasiekia rečiau nei moterys? Į šį klausimą yra net keletas atsakymų. Įtariama, kad tai galėtų būti evoliucijos pasekmė, ar biologinės priežastys susijusios su atstumu tarp klitorio ir šlapimo kanalo. Norint pateikti pagrįstus atsakymus – reikia tolimesnių tyrimų.

„Mes žinome, kad klasikinis argumentas yra tas, kad vyrams [orgazmas] yra susietas su ejakuliacija“, – sakė J. Garcia. – „Taip pat yra tikimybė, kad lesbiečių tarpe daugiau dėmesio skiriama tiek partneriams, tiek įvairioms seksualinėms veikloms, tokioms kaip kunilingas. Heteroseksualių porų polinkis į vienos rūšies seksualinį aktyvumą gali sumažinti partnerės orgazmo dažnį“.

Jis priduria, kad seksualinės veiklos įvairovė gali prisidėti prie didesnio moterų orgazmo dažnio, mat heteroseksualių porų atžvilgiu – dažniausiai naudojamas tik įsiskverbiantis veiksmas.