LGBT eitynės ar baikerių paradas - kur norėtų dalyvauti kandidatai į Vilniaus merus?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

LGBT eitynės ar baikerių paradas - kur norėtų dalyvauti kandidatai į Vilniaus merus?

Pir, 02/27/2023 - 18:35
Kategorija:
0 komentarų

Kandidatai į Vilniaus merus atsakė į žurnalisto užduotą klausimą ką jie rinktųsi - LGBT eitynes ar baikerių paradą.

15min organizuotas „Egzaminas merui“ neapsiėjo ir be klausimo apie LGBTQ+ bendruomenę. Skirtingų kandidatų buvo klausiama ką jie pasirinktų - LGBT eitynes ar Baikerių paradą.

Baikerių parade mieliau sudalyvautų Nacionalinio susivienijimo kandidatas Vytautas Sinica, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Lukas Savickas, partijos „Jaunoji Lietuva“ keliamas Ramojus Girinskas, na ir žinoma Tautos ir teisingumo sąjungos iškeltas Petras Gražulis.

Tokį patį atsakymą kaip ir prieš tai minimi kandidatai pateikė partiją „Laisvė ir teisingumas“ atstovaujantis  Artūras Zuokas: „Bet jeigu kur aš norėčiau sudalyvaut ar pravažiuot - tai baikerių parade pravažiuočiau. Čia negerai priešinti šitų dalykų. Tai labai skirtingi dalykai“.

Petras Gražulis pateikė platesnį atsakymą, kuriame pasigyrė, kad yra išvaikęs vieną LGBTQ+ eiseną.

„Žinoma baikerių paradas. Buvęs. Ir ne tik Vilniuje, bet ir pas mane Klaipėdoje, Žemaitijoj jie ruošia tuos paradus. Ir sezonų atidarymus, ir uždarymus; pabendrauju su jais“, - užtikrintai kalbėjo politikas. - „Bandžiau išvaikyt juos ir pavyko pirmą kartą. Pirmą kartą ten buvo eitynės, dar Upės gatvėj, kur dabar yra Cup‘as. Tai mes su amžinatilsį seimo nariu Uoka ten juos išvaikėm ir susodinom atgal į autobusą. Bet po to jų tiek padaugėjo, kad mane ant rankų išnešė ir kartu su policija. Ir kuo toliau, tuo daugėja. Žydrėja ta Lietuva, ypač Vilnius“.

LGBT eitynės labiau prie širdies buvo keletui kandidatų. Buvęs Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Remigijus Lapinskas sakė: „Na kadangi LGBT šiai dienai turi daugiau problemų negu baikeris, o aš visada stoju į silpnesnio ar labiau skriaudžiamo pusę - tai LGBT eitynės“.

LGBT eitynes užtikrintai pasirinko ir Laisvės partijos atstovas T. V. Raskevičius bei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų keliamas Valdas Benkunskas, Liberalų sąjūdžio kandidatė Eglė Radvilė. Kiek sudvejojusi bet tokį patį atsakymą pateikė socialdemokratė Rasa Budbergytė.

Darbo partijos atstovė, Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė atsakė, kad tai „visiškai nesvarbu“.