Martynas Norbutas: valstybė neturi kištis į miegamojo reikalus ir pagal tai spręsti kokias teises turi turėti jos piliečiai

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Martynas Norbutas: valstybė neturi kištis į miegamojo reikalus ir pagal tai spręsti kokias teises turi turėti jos piliečiai

Tre, 04/26/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Netylant diskusijoms dėl Vilniaus miesto apylinkės teisme atmesto tos pačios lyties prašymo registruoti partnerystę, LRT aktualijų studijoje vykusios diskusijos metu M. Norbutas konstatavo, kad iki šiol Lietuva sprendžia kam kokias teises suteikti pagal situaciją tų žmonių miegamuosiuose.

„Tai kol kas valstybė skirsto žmones į vienokius ir kitokius, priklausomai tiktai nuo to, ką jie daro savo miegamajame. Mano nuomone, kad valstybė neturi kištis į miegamąjį. Neturi žiūrėti kas yra po kieno paklode, o iš esmės sukurti sistemą, kuri būtų absoliučiai vienoda visiems šalies piliečiams“, - laidoje kalbėjo santuokos Lietuvoje įteisinimo siekiantis Martynas.

Jis išdėstė ir argumentus, kodėl vienalytėms poroms yra reikalinga santuoka. Vyras pripažino, kad šio klausimo sulaukia pakankamai dažnai.

„Vienas dalykas - tai yra įsipareigojimas, tai yra žmogus įsipareigoja būti su kitu asmeniu ir stengtis, kad jų šeima būtų tvari ir ilgalaikė“, - sako Martynas Norbutas. - „Kitas dalykas yra lygiateisiškumo klausimas. Labai svarbus. kodėl vieni piliečiai Lietuvoje gali rinktis ar jie nori sudaryti santuoką, ar ne. O kiti piliečiai yra kažkokie „ne tokie“ ir dėl to jie negali rinktis“.

Martynas pabrėžė, kad nepaisant to, jog su savo mylimuoju beveik 16 metų gyvena kartu, valstybės akyse jie abu yra niekaip tarpusavyje nesusiję asmenys.

„Kai kas sako nueikite pas notarą ir surašykit kažkokią ten sutartį. Nėra universalios sutarties. Tokiu atveju reikėtų rašytis kiekvienam dalykui ir numatyti į priekį. Pavyzdžiui, aš turėčiau numatyti, kad galbūt mano partneris kažkada pateks į avariją, bus sužeistas ir jį nuveš būtent į tą ligoninę. Tai aš turėčiau jau numatyti prieš tai ir su juo nuėjęs pas notarą pasirašyti [sutartį], kad turėčiau teisę gauti informaciją apie jo sveikatos būklę“, - aiškino vyras, primindamas, jog kadangi valstybė jų šeimos nepripažįsta, dabar tokios informacijos jam niekas negalėtų suteikti.

LRT laidoje, jis labai aiškiai pabrėžė, kad būtent politikai manipuliuoja visuomenės nuomone teigdami, kad visus klausimus galima išspręsti ir nesant partnerystės.

„Tai yra absoliučiai nesuvokimas. Ir politikai tuo žaidžia - „Nueikite pas notarą“. Tai jūs pabandykite nueiti pas notarą ir pasirašyti sutartį su kitu asmeniu visais įmanomais atvejais. Tai neįmanoma padaryti. Ir nereikia tuo manipuliuoti, žaisti“, - pasakojo jis.

Martynas pabrėžė, jog vienintelis iš esmės veikiantis būdas - yra suteikti visiems piliečiams vienodas sąlygas tuoktis ar sudaryti partnerystę.

„Tik tokiu atveju tu tas pačias teises - jūs esate šeima, pripažįstama valstybės, o tai reiškia ir informacijos prieinamumą, tai reiškia ir turtinius reikalus, bet taip pat labai svarbus dalykas yra jausminis - t.y. įsipareigojimo reikalas“, - sakė vyras.

 

LRT Aktualijų studijos laidą išklausyti galite ČIA.