Trankiu vakarėliu pažymėtas tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimas Prancūzijoje (video)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Trankiu vakarėliu pažymėtas tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimas Prancūzijoje (video)

Št, 05/20/2023 - 19:42
Kategorija:
0 komentarų

Šimtai tos pačios lyties porų susirinko Paryžiaus centre, kad pasidžiaugtų prieš dešimt metų šioje šalyje įteisintomis tos pačios lyties asmenų santuokomis.

Lesbiečių pora Isabellė Scharff ir Catherina Pommier iš Paryžiaus drauge buvo 15 metų, kai 2013 metais pagaliau sugebėjo susituokti.

„Mums tai reiškia mūsų meilės pripažinimą, santykius ir tai, kad dabar esame kaip ir bet kuri kita pora Prancūzijoje“, – „Reuters“ sakė Catherina po padovanoto bučinio savo žmonai.

Prancūzija 2013 metų gegužės 17 dieną priėmė įstatymą, suteikiantį tos pačios lyties poroms teisę tuoktis ir bendrai įvaikinti vaikus. Tuo metu ji tapo 13-ąja šalimi visame pasaulyje, įteisinusia gėjų santuokas.

Pirmoji tos pačios lyties asmenų santuoka Prancūzijoje registruota Monpeljė 2013 m. gegužės 29 d.

„Rudenį [2012], Najat Vallaud-Belkacem [tuomet ėjusi moterų lygybės ministrės pareigas] vyko į Monpeljė, kur mes gyvenome, o Vincentas buvo LGBT teises ginančios asociacijos prezidentas“, – „Le Monde“ pasakojo Bruno.

Pasakoja pirmosios santuokos aplinkybes šios poros narys. Būtent ministrė pasiūlė Vincentui tapti pirmąją susituokusia pora.

„Ji pasakė, kad būtų puiku, kai bus nubalsuota dėl įstatymo, kad pirmoji santuoka būtų švenčiama Monpeljė, o Vincentas ir jo partneris – aš – pirmieji susituoktume“, istorija dalinasi Bruno, kuris šiame pokalbyje nedalyvavo.

Po susitikimo Vincentas paskambino Bruno ir jis pasiūlymą priėmė. Iki tol pora buvo kartu šešerius metus.