Organizacija „Free Mom Hugs“ padeda tėvams susigaudyti LGBTQ+ pasaulyje

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Organizacija „Free Mom Hugs“ padeda tėvams susigaudyti LGBTQ+ pasaulyje

Sek, 07/17/2022 - 14:00
Kategorija:
0 komentarų

Jungtinėse Amerikos Valstijose daugėja benamių LGBTQ+ paauglių, skelbia ABC7. Dažniausia to priežastimi įvardijami komplikuoti tėvų ir vaikų santykiai. Organizacija „Free Mom Hugs“ ėmėsi teikti pagalbą LGBTQ+ bendruomenės vaikų tėvams, siekiant padėti spręsti įvairias šių šeimų problemas.

Organizacija „Free Mom Hugs“ savo veiklą skiria tik LGBTQ+ bendruomenės narių palaikymui ir įgalinimui bei pagalbai tėvams, kuriems reikia atsakymų auginant LGBT+ vaiką.

Organizacija įkurta Sarah Cunningham, netrukus po to, kai jos sūnus Parker prisipažino jai, jog yra gėjus.

„Man tai asmeniška, nes turiu gėjų sūnų, ir aš nežinojau, ką tai reiškia ir kaip jį mylėti bei didžiuotis jo tapatybe“, – sakė S. Cunnigham.

Parkerio mama pripažįsta, kad jei būtų turėjusi žinių, ji būtų visiškai kitaip pasielgusi po sūnaus prisipažinimo.

„Būčiau pakvietusi jį atsisėsti šalia manęs ir būčiau leidusi jam kalbėti tiek, kiek jis nori. Būčiau jį apkabinusi ir pasakiusi, koks jis drąsus, kad tuo pasidalino su manimi ir kad mes tai išsiaiškinsime, ir kad viskas yra gerai. Būčiau jam pasakiusi, kad suvoksiu, ką reiškia būti gėjumi, ir pasveikinčiau jį“, - sakė Sarah.

Organizacija savo veiklą pradėjo Oklahomoje, o dabar kiekvienoje valstijoje yra įsteigtas skyrius, skirtas padėti žmonėms. Šeimos visoje šalyje teikiami patarimai bei pagalba, kuri padeda tėvams užmegzti tvirtus ryšius su savo LGBTQ+ vaikais.

„Manau, kad geriausias patarimas šiems tėvams yra tiesiog klausytis. Tai yra pagrindinis dalykas, padedantis jiems suprasti, kad galėtų kalbėtis su savo vaiku. Nepažeminti jų, nenaudoti žodžių, kuriuos, manau, kiekvienas turime savo žodyne. Jūs turite leisti jiems turėti erdvę išsiaiškinti, kas jie yra“, - sako viena iš organizacijoje dirbančio vyro žmona.

„The Trevor Project“ atliktas tyrimas rodo, kad LGBTQ paauglių psichinė sveikata gali būti susijusi su paramos, kurią jie gauna iš savo šeimos narių, apimtimi. 2022 m. tyrimas rodo, kad 45% LGBTQ+ jaunuolių per pastaruosius metus rimtai svarstė apie savižudybę. Jaunuoliai, kurie jautė didelę socialinę paramą iš savo šeimos, mėgino žudytis dvigubai rečiau nei tie, kuriems tos paramos trūko.