Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba netirs Raskevičiaus replikų Gražuliui

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba netirs Raskevičiaus replikų Gražuliui

Ket, 05/25/2023 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

GayLine.LT jau rašė, kad dalis politikų kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba dėl neva T. V. Raskevičiaus nepagarbos religingam Petrui Gražuliui. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba atsakė, kad Seimo narių tarpusavio santykių netiria.

„Dar kartą pakartoju klausimą, jūs tikite stebuklais ar ne?” – kovo 29 d. vykusio specialiosios komisijos posėdžio dėl Petro Gražulio apkaltos metu teiravosi Tomas Vytautas Raskevičius.

„Aš esu krikščionis, tikiu stebuklais. Ir Kristus, gyvendamas Žemėje, padarė labai daug stebuklų”, – Seimo nariui atsakė Petras Gražulis.

„Tai Jėzus Kristus tą mygtuką ir spaudė”, – replikavo T. V. Raskevičius. Būtent ši replika supykdė kai kuriuos Seimo opozicijos narius, kurie kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą.

Pastaroji informavo ELTA, kad neketina tirti minėtos situacijos. „Lygių galimybių kontrolierius (–ė) prižiūri, kaip įgyvendinamas Lygių galimybių įstatymas bei Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas. Šie įstatymai nėra taikomi Seimo narių tarpusavio santykiams. Tai – Seimo Etikos ir procedūrų komisijos sritis. Taigi, Seimo narių tarpusavio santykių ir elgesio vertinimas nepatenka į lygių galimybių kontrolieriaus (–ės) kompetenciją“, – teigiama atsakyme Eltai.

„Nepriklausomai nuo to, mūsų manymu, Seimo nariai ir narės turėtų bendrauti dalykiškai ir pagarbiai, vengti įžeidinėjimų ir replikų, skirtų pašiepti asmens tapatybės požymius, tokius, kaip lytis, amžius, seksualinė orientacija, religija ir kt.“ – nurodoma komentare.