• Nuotr. Nadia M. Levene
  • Nuotr. Yeshurun Sieger
  • A Wider Bridge
  • Nuotr. @yonidoe

30 000 žmonių Jaruzalėje dalyvavo LGBTQ+ eitynėse šaliai vis labiau žengiant konservatyvumo link

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

30 000 žmonių Jaruzalėje dalyvavo LGBTQ+ eitynėse šaliai vis labiau žengiant konservatyvumo link

Št, 06/03/2023 - 19:58
Kategorija:
0 komentarų

Izraelyje kraštutinės dešinės politikų dėka vis labiau didėja atskirtis tarp tų, kurie vertina laisvę ir žmonių, pasisakančių, jog šalis turi būti valdoma vadovaujantis religinėmis dogmomis. Todėl šiemet tūkstančiai žmonių nusprendė nesėdėti namuose ir ginti laisvę išeidami į Jaruzalės gatves.

Šaliai vadovaujant dešiniajai vyriausybei, kurioje yra ir partijos pasisakančios už kraštutines idėjas, LGBTQ+ eitynės tapo vieta išreikšti pagarbą žmogaus teisėms ir pasakyti, jog visi žmonės be išimčių turi teisę mylėti ir būti savimi.

„Izraelyje nėra vienos kovos už demokratiją ir kitos už LGBTQ+ teises“, - pabrėždamas, kad kovojama už visų žmonių teisę būti laisviems miniai sakė opozicijos lyderis Yair Lapid.

Eitynių dalyviai mojavo vaivorykštės ir Izraelio vėliavomis, kiti rankose laikė plakatus, kuriuose kraštutinių dešinių pažiūrų politikai kaltinami bandymais užčiaupti LGBTQ+ bendruomenę ir suvaržyti žmogaus teises.

Policija suėmė tris asmenis dėl grasinimų renginio dalyviams, taip pat apstebėtas neapykantos kurstymo atvejų internetinėje erdvėje.

Kraštutinių dešiniųjų grupės „Telegram“ ir „WhatsApp“ platformose visą savaitę skelbė „smurtines ir neapykantą kurstančias žinutes“, teigia internetinį ekstremizmą stebinti „FakeReporter“. Pranešama, kad kraštutinių dešiniųjų grupė Lehava eitynes pavadino „pasibjaurėtinu paradu“ ir paragino surengti protestus kartu su žinute, kad tai bus „mirtinas ketvirtadienis“.

Minėtos grupės atstovai, kuriems policija neleido artintis prie eitynių, surengė savo protestą. Ant jų plakatų buvo rašoma: „Neleisk jiems turėti vaikų“ ir „Jeruzalė nėra Sodoma“, kalbama apie Biblijos miestą, kurį tariamai sunaikino Dievas dėl homoseksualumo nuodėmės.

Pasibaigus oficialioms eitynėms po gatves, kuriose vyko renginys demonstratyviai pasivaikščioti išėjo kraštutinių dešiniųjų Nacionalinio saugumo ministras Itamar Ben-Gvir. Dalyvių jis buvo nušvilptas.

Renginį saugojo ginkluoti policininkai. Nepaisant galimų atakų, renginyje dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių – apie 30 000 žmonių.

Ministras pirmininkas Benjamin Netanyahu renginio proga socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Didžiuojuosi, kad Izraelis yra viena atviriausių šalių pasaulyje gėjų bendruomenės atžvilgiu ir kad diskursas joje kasmet darosi vis priimtinesnis ir pagarbesnis“.

Tiesa, tokia žinutė protestuotojų neįtikino. „Mūsų vyriausybė yra pati homofobiškiausia ir transfobiškiausia, kokia tik buvo. Už policijos darbą, kuris čia tariamai mus saugo, atsakingas ministras – iki praėjusių metų atvykdavo čia protestuoti prieš mus“, – BBC sakė vienas iš eitynių dalyvių.

Nacionalinio saugumo ministras Itamar Ben-Gvir 2006 metais eitynių metu vedėsi ožkas ir asilus, bei laikė plakatus, kuriuose LGBTQ+ žmones vadino „nešvariais“. 2008 metais jis nufotografuotas spardantis translytę moterį. Vėliau jis teigė, kad tai buvo savigyna.

@MiddleEastEye

Nuotr. @MiddleEastEye

Israel ישראל 🇮🇱

Nuotr. Israel ישראל 

StandWithUs Brasil

Nuotr. StandWithUs Brasil

v

A Wider Bridge

Nuotr. A Wider Bridge

Lecocidades

Nuotr. Lecocidades

@FlaviaCapps

Nuotr. @FlaviaCapps

@IsraelinTH

Nuotr. @IsraelinTH