Tyrimas. Queer paaugliai dvigubai dažniau turi persivalgymo sutrikimą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tyrimas. Queer paaugliai dvigubai dažniau turi persivalgymo sutrikimą

Pir, 10/30/2023 - 12:25
Kategorija:
0 komentarų

Naujas tyrimas atskleidė, kad queer paaugliai dvigubai dažniau patiria persivalgymo sutrikimus lyginti su jų bendraamžiais.

Besaikio valgymo sutrikimas, remiantis tyrimu, yra labiausiai paplitęs valgymo sutrikimas Jungtinėse Amerikos Valstijose, rašo ThePinkNews. Jį turi apie 16,6 mln. amerikiečių. Negydant, jis gali sukelti rimtų fizinių ir psichologinių pasekmių. Sutrikimą patiriantiems žmonėms padidėja tikimybė susidurti su širdies ir kraujagyslių ligomis, 2 tipo diabetu, aukštu kraujospūdžiu, padidėjusiu cholesteroliu, artritu, depresija ar nerimu.

Kalifornijos universitetas atliko plačios apimties tyrimą. Jame dalyvavo 10 000 10–14 metų paauglių. Tyrėjai nustatė, kad vaikai iš mažas pajamas gaunančių namų ūkių, indėnų kilmės paaugliai ir priklausantys LGBTQ+ bendruomenei gerokai dažniau susiduria su besaikio valgymo sutrikimu.

Mokslininkai sako, kad patiriamas stresas dėl patyčių, diskriminacijos ir internalizuotos homofobijos yra šių sutrikimų priežastis.

„Paaugliai, kurie save laiko gėjais ir biseksualais, susiduria su išoriniais ir vidiniais stresiniais veiksniais, tokiais kaip stigma, patyčios, diskriminacija ir internalizuota homofobija, o tai padidina netvarkingos mitybos riziką“, - teigia tyrimo autorius dr. Jason Nagata. - „Šis tyrimas atskleidė, kad paaugliams, kurie laikomi gėjais ar biseksualiais, persivalgymo tikimybė buvo 12,5 karto didesnė nei jų heteroseksualių kolegų“.

Analogiški duomenys stebėti ir lesbiečių gretose. „Panaši situacija yra paauglių mergaičių gretose, kurios save identifikuoja lesbietėmis ar biseksualėmis. Tikimybė persivalgyti ir apsivalyti buvo dvigubai didesnė nei jų heteroseksualių kolegių“.

Tyrimo autorius pabrėžia, kad sveikatos paslaugų teikėjai turėtų daugiau dėmesio skirti būtent LGBTQ+ vaikams. „Atsižvelgiant į didesnę LGBTQ+ jaunimo valgymo sutrikimų riziką, svarbu, kad sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai sukurtų svetingą aplinką bet kokios seksualinės orientacijos ir lyties jaunimui“.