Estijos parlamento pirmininkas: tos pačios lyties santuokos bus įteisintos liepą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Estijos parlamento pirmininkas: tos pačios lyties santuokos bus įteisintos liepą

Tre, 06/07/2023 - 19:22
Kategorija:
0 komentarų

Naujoji Estijos Vyriausybė ir valdančioji dauguma parlamente ėmėsi sparčiai įgyvendinti reformas. Viena jų – santuokos lygybės įteisinimas. Estija jau kitą mėnesį tikisi, kad viskas bus išspręsta.

Nuotr. Wallace Araujo iš pexels.com

 

„Labai greitai, po dviejų ar trijų savaičių, priimsime tos pačios lyties asmenų sąjungos ir tos pačios lyties asmenų santuokos įstatymus“, - LRT duodamas interviu sakė Estijos parlamento pirmininkas Lauri Hussar.

Politiko teigimu, šis sprendimas jau pribrendo. Veikti šioje srityje ypač paskatino karas Ukrainoje.

„Paskutinių apklausų duomenimis, daugiau nei 50 proc. estų pritaria tos pačios lyties asmenų santuokoms. Taigi tai nėra toks klausimas, koks buvo prieš šešerius ar septynerius metus, nuotaikos pasikeitė. Manau, kad nuotaikos pasikeitė ir dėl to, kas įvyko Ukrainoje, nes karas mus atvedė prie tikrųjų problemų ir to, kas mums iš tikrųjų svarbu. Jis suvienijo mus padėti Ukrainai, taip pat priartino mus prie liberaliosios demokratijos šaknų, todėl, manau, jis paskatino mus susimąstyti apie tai, kas mums, kaip visuomenei, yra svarbu“, - teigia jis.

Estijos parlamento pirmininkas pripažįsta, kad ši tema sukelia aktyvias diskusijas, yra besipriešinančių tokiam sprendimui – ypač bažnyčia ir konservatoriai. Nepaisant to, neketinama sustoti.

„Kiekvienoje visuomenėje, kurioje buvo įteisintos tos pačios lyties asmenų santuokos, nebeliko jokių problemų, nes šis klausimas buvo išspręstas ir visuomenė judėjo į priekį. Ir beveik visi pajuto, kad visuomenė tapo šiek tiek lygiateisiškesnė nei anksčiau. Ir aš manau, kad būtent tai ir turime daryti, nes jei mes priimtume sprendimą dėl civilinės partnerystės, tuomet prieš akis dar bus kitas sprendimas – sprendimas dėl tos pačios lyties asmenų santuokos, o jį vis tiek teks priimti. Tad kam daryti du žingsnius?“, - LRT sako Lauri Hussar.