+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Seksas. Kiek jis paprastai trunka?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Seksas. Kiek jis paprastai trunka?

Ant, 12/19/2023 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Lytinio akto trukmė gali būti labai įvairi. Daug priklauso ir nuo partnerių noro, jų turimo laiko, pagaliau ir partnerių pasirengimo. Vis dėlto, mokslininkai atliko tyrimus, kurie atskleidė tikrąją padėtį bei partnerių nuomonę ar to jiems pakanka.

Žmonės seksą apibrėžia skirtingai, rašo medicalnewstoday.com. Vienas asmuo seksu įvardina tik patį lytinį aktą, kitam jis prasideda nuo preliudijos ir tęsiasi iki kiekvieno partnerio orgazmo.

Mokslininkai žino ir tai, kad dalis žmonių yra linkę teikti netikslią informaciją ne tik aplinkiniams, bet ir tyrimų metu, siekdami pasigirti savo tariamais gebėjimais.

Nepaisant to, yra atlikti net keli tyrimai apie sekso trukmę. 2005 m. buvo apklaustos heteroseksualios poros. Tyrimo metu seksu laikyti lytiniai santykiai nuo momento kai varpa įsiskverbia į makštį iki vyro ejakuliacijos. Apklausos parodė, kad lytinis aktas trukdavo nuo 33 sekundžių iki 44 minučių, o vidutinė sekso truko buvo 5,4 minutės.

Kiti tyrėjai bandė išsiaiškinti, kokia yra pageidautina trukmė. 2008 m. atliktame tyrime JAV ir Kanados sekso terapeutai paprašė įvertinti vidutinę sekso trukmę įvairiose kategorijose. Apibendrinus rezultatus konstatuota, kad kai seksas trunka mažiau nei 3 minutes, reikalingas specialistų klinikinis vertinimas, 3–7 minutės laikomos „pakankama“ trukme, 7–10 minučių „pageidautina“, o 10–30 minučių tunkantis lytinis aktas vertinamas kaip „per ilgai“.

2020 m. atliktame tyrime, kuriame buvo matuojamas laikas kada heteroseksualios moterys patiria orgazmą, nustatyta, jog vidutinis laikas yra 13,41 minutės.

Pastebėta, kad sekso trukmė priklauso ir nuo praktikos, patyrimo, taip pat aplinkinių veiksnių. Pavyzdžiui, jei tėvai gali užsiimti seksu kūdikiui užmigus, jie tai stengsis daryti kuo greičiau. Ir atvirkščiai – kai susitinkama praleisti visą naktį, jis gali trukti valandų valandas.

Tyrimai rodo, kad lytinių santykių trukmė priklauso ir nuo seksualinės orientacijos. 2014 m. atliktas tyrimas parodė, kad tos pačios lyties porų moterų lytiniai santykiai trunka ilgiau, palyginti su kitų tipų poromis.

Sekso trukmė trumpėja ir žmonėms darantis vyresniais. Ne mažai įtakos turi kultūra. 2005 m. tarptautinis tyrimas parodė, kad heteroseksualios poros Turkijoje turi trumpiausią seksą, kurio trukmė vidutiniškai 3,7 minutės.

Prailginti sekso trukmę tikrai įmanoma. Partneriams artėjant prie orgazmo paprastai daromos pertraukos, daugiau laiko skiriama preliudijai, pasitelkiamas gilus kvėpavimas ar raumenų suspaudimas.

Svarbu atsiminti, kad nėra tokio dalyko kaip „normali“ sekso trukmė. Kiekvienas žmogus, partneriai yra unikalūs, kaip ir jų poreikiai sekso trukmei. Jei trukmė nėra pakankama, ar per ilga, partneriai turėtų kartu atrasti būdus suderinti savo poreikius ir galimybes.