• Korėjos Pride 2022 // Nuotr. iš Thinus Scholtz Facebook paskyros
  • Korėjos Pride 2022 // Nuotr. iš Ellie Muir Facebook paskyros
  • Korėjos Pride 2022 // Nuotr. iš Raphaël Rashid Facebook paskyros
  • Korėjos Pride 2022 // Nuotr. iš @KoreabyMe

Pietų Korėjoje LGBTQ+ eitynės susidūrė su protestuotojais (foto, video)

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Pietų Korėjoje LGBTQ+ eitynės susidūrė su protestuotojais (foto, video)

Ant, 07/19/2022 - 18:00
Kategorija:
0 komentarų

Šeštadienį Seulo gatvėmis skanduodami, šokdami ir mojuodami vaivorykštės vėliavomis žygiavo LGBTQ+ bendruomenės ir jos rėmėjų minios.

Tūkstančiai dalyvių klausėsi kalbų ir muzikinių pasirodymų centrinėje Seoul Plaza aikštėje. Po jų, nors ir prapliupus lietui, eisena pajudėjo miesto gatvėmis. Nuotaiką susirinkusiems palaikė žinomi atlikėjai, žmonės šoko važiuojančiose platformose.

Renginyje budėjo gausios policijos pajėgos, kurios stengėsi atskirti LGBTQ+ eisenos dalyvius ir ultra- krikščioniškų pažiūrų protestuotojus.

Vieno iš eitynių dalyvių teigimu, "Pietų Korėjos visuomenė dar turi daug nuveikti", kad pripažintų LGBTQ+ teises.

"Mes visada esame tokioje situacijoje, kai mūsų egzistavimas neigiamas", – sakė jis. - "Svarbu sugebėti parodyti, kad egzistuojame, net jei tai trunka tik vieną dieną".

Tos pačios lyties asmenų santuokos Pietų Korėjoje nėra įteisintos, o aktyvistai jau seniai kovoja, kad būtų priimti teisės aktai draudžiantys diskriminaciją dėl seksualinės orientacijos.

"Kasdienį gyvenimą gyvename apsimesdami, kad esame tokie pat kaip kiti, bet šiandien galime būti savimi, pasitikėti savimi, dėvėti drabužius, kuriuos norime dėvėti, ir laikyti už rankų su savo mylimaisiais", - agentūrai naujienų AFP sakė Kim Hyun-Jung.

Gatvėse buvo ir tų, kurie protestavo prieš šias eitynes. Jie rankose laikė plakatus su užrašais: "Homoseksualumas yra nuodėmė", "Ne tos pačios lyties atstovų santuokoms".

"(Homoseksualumas) yra neteisingas. Jis atneša moralinę degradaciją ir netvarką visuomenėje. Negalime to leisti Pietų Korėjoje", - sakė protestuotojas Hong Sung-bo. – "Žmogus jų gaila. Jei jie galėtų susitikti su Jėzumi ir priimti Evangeliją bei pasikeisti, jie galėtų gyventi sveikiau. Man gaila jų nuodėmingos kultūros".

Seulo meras Oh Se-hoon, konservatorius, prieš pat eitynes pareiškė, kad miestas gali nuo kitų metų uždrausti "Pride" renginiui naudoti miesto rotušės aikštę, jei šių metų dalyviai "demonstruos nepadorumą arba per daug apnuogins savo kūną".

"Kas žino, ar Seulo rotušės darbuotojai šiuo metu nesinešioja taisyklių rinkinio, bandydami nustatyti, ar mūsų sijonai ne per trumpi", – nuo scenos sakė gėjų teisių aktyvistė Bae Jin-gyo. - "Seulo miesto valdžia turėtų stebėti ne mūsų sijonų ilgį ar tai, ką dėvime, o mus supančią diskriminacijos aplinką".

Vadovaudamiesi ilgus metus išlaikytu standartu, "Pride" parado organizatoriai reikalavo, kad fotožurnalistai fotografuotų dalyvius iš "tolimiausio įmanomo" atstumo ir gautų kiekvieno asmens, kurio veidai nuotraukose atpažįstami, sutikimą – tai priemonė, kuria siekiama apsaugoti dalyvius nuo neigiamų pasekmių.

"Pirmą kartą supratau, kad priklausau seksualinei mažumai, kai buvau darželyje, bet atsiskleidžiau tik 2021 m.", – sakė 29 metų Jang Yong-geol. - "Renginyje dalyvauju pirmą kartą ir man tai labai patinka. Nežinau, kodėl žmonės nekenčia (seksualinių mažumų), juk visi esame žmonės".

Remiantis naujausiu Korėjos viešojo administravimo instituto socialinės integracijos tyrimu, 54,1% respondentų buvo nepakantūs LGBT+ žmonėms, sakydami, kad jie yra „nepriimtini“. Neseniai paskelbtoje „Human Rights Watch“ ataskaitoje pastebėta, kad LGBT+ jaunimas Pietų Korėjoje patiria izoliaciją, patyčias ir priekabiavimą mokyklose.

Tie, kurie prabyla apie diskriminaciją, dažnai būna įbauginami tylėti. Įstatymo projektas Čedžu mieste prieš neapykantą kurstančią kalbą buvo atmestas po to, kai ultra-krikščioniškų pažiūrų grupės pareiškė, kad tai „skatins homoseksualumą“. Šios grupės nuolatos atakuoja vietos politikus, siekdamos užkirsti kelią bet kokiems sprendimams, kurie pažabotų diskriminaciją.

Mažai tikėtina, kad dabartinė valdžia yra suinteresuota keisti situaciją. „Human Rights Watch“ anketoje prieš pergalę rinkimuose tuometinis kandidatas į prezidentus Yoon Suk-yeol atsakė, kad „biologiškai priskirtos lyties neigimas ir tos pačios lyties porų pripažinimas gali turėti didelį socialinį poveikį“.

Yoon paskyrė sekretorių, kuris teigė, kad homoseksualumas gali būti traktuojamas kaip rūkymo įprotis. Toks komentaras sukėlė pasipiktinimą, o sekretorė vėliau atsistatydino. Tačiau Yoon taip pat paskyrė specialų patarėją, kuris anksčiau homoseksualumą lygino su Juodąja mirtimi.

Parengta pagal AFP, ABCnews ir asia.nikkei.com informaciją.