Daugiau nei 250 profesorių, mokslų daktarų ir doktorantų reiškia palaikymą partnerystės įstatymui

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Daugiau nei 250 profesorių, mokslų daktarų ir doktorantų reiškia palaikymą partnerystės įstatymui

Pen, 05/13/2022 - 11:27
Kategorija:
0 komentarų

Seimo nariams adresuotame laiške daugiau nei 250 mokslo daktarų, dėstytojų, mokslo darbuotojų ir doktorantų sako, kad pagarba visų Lietuvos piliečių žmogaus teisėms –  valstybės saugumo dalis, skelbia manoteises.lt. 

Laišką pasirašiusieji primena, kad partnerystės institutas buvo įtvirtintas dar 2000 m. priimtame Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse. Vis dėlto iki šiol įstatymas, kuris reglamentuotų partnerystės įregistravimo tvarką iki šiol nėra priimtos.

"Jau kiek daugiau nei du dešimtmečius daugybė Lietuvos piliečių laukia partnerystes reguliuojančio  įstatymo, kuris palengvintų jų kasdienybę. Šis įstatymas svarbus ir heteroseksualioms, ir tos pačios lyties poroms. Jis leistų apsaugoti šių asmenų santykius, užtikrintų turtines ir neturtines partnerystėje gyvenančių žmonių teises. Taip būtų sukurtos būtinos sąlygos visaverčiam ir oriam visų Lietuvos piliečių gyvenimui", - rašoma laiške.

Akademikai pabrėžia, kad lygiateisiškumo užtikrinimas yra būtina. "Užtikrinti žmogaus teises ir orų gyvenimą visiems yra demokratinės teisinės valstybės pareiga. Tokia valstybės pareiga tampa dar aktualesnė dabarties krizinėje situacijoje mūsų regione. Privalu suvokti, kad realiai gerbiamos visų Lietuvos piliečių žmogaus teisės yra valstybės saugumo dalis, tik taip Lietuvos  bendruomenė taps atsparesnė ir tvaresnė", - teigiama tekste.

„Vakarų valstybės pasižymi lygiateisiškumu LGBT bendruomenei ir tai laiko savo visuomenių stiprybe. Todėl partnerystės įstatymą matau ne tik kaip seniai valstybės pažadėtą apsaugą tos pačios lyties poroms, bet ir kaip galimybę Lietuvai įtvirtinti vakarietišką Lietuvos tapatybę bei aiškiai pademonstruoti, kad demokratiškumas, įsiklausymas į mažumas, lygiateisiškumas yra mums svarbios vertybės“, – sako VDU sociologijos profesorė Milda Ališauskienė.

Su laišku galima susipažinti ČIA.