Ganos pareigūnai mėnesį kankino LGBTQ+ žmones. Vyriausybė paduota į teismą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Ganos pareigūnai mėnesį kankino LGBTQ+ žmones. Vyriausybė paduota į teismą

Sek, 07/03/2022 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

LGBTQ+ grupės Ganoje susivienijo, kad paduotų vyriausybę į teismą po to, kai praėjusiais metais buvo suimti ir nežmoniškai kankinami LGBTQ+ aktyvistai.

2021 m. gegužės 20 d. Ho, Voltos regione policija surengė reidą žmogaus teisių mokymo seminaro apie interseksualų teises metu, rašo PinkNews. Visus seminaro dalyvius - 21 asmenį, policija suėmė ir apkaltino rengiant „neteisėtą susirinkimą“.

LGBTQ+ aktyvistai buvo sulaikyti beveik mėnesį, vėliau paleisti. Sulaikytieji patyrė valdžios bei kitų kalinių žeminimą ir prievartą dėl savo seksualinės oriantacijos.

„Human Rights Watch“ ataskaitoje aprašytos siaubingos sąlygos ir piktnaudžiavimas, su kuriuo teko susidurti šiems žmonėms.

Viena iš sulaikytųjų, kuri yra interseksuali, pareiškė, kad ji „buvo nurengta nuoga ir kankinama policijos areštinėje“. Pareigūnai „prievarta apžiūrėjo jos lytinius organus, įgrūdo į vyrų kamerą, tvirtino, kad ji nėra moteris, ir skatino kalinius vyrus ją išprievartauti“. Du kaliniai vyrai ją užstojo ir neleido kitiems prie jos artintis.

2021 m. rugpjūtį byla šiems aktyvistams buvo nutraukta, nes nebuvo pakankamai įrodymų dėl pareikštų kaltinimų.

Vienas iš sulaikytųjų „Human Rights Watch“ sakė: „Mano gyvenimas niekada nebuvo toks, koks buvo, net ir dabar. Nes aš [slepiuosi]... Aš tapau kažkuo kitu [savo šeimos akyse]. Net kai kurie mano draugai, kuriuos pažinojau, kai grįžau namo, jie visi pakeitė požiūrį į mane“.

Vyriausybei iškelti du ieškiniai dėl žmogaus teisių pažeidimo.