GayLine.LT redaktorius: Kviečiu visus stoti ginti LAISVĖS

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

GayLine.LT redaktorius: Kviečiu visus stoti ginti LAISVĖS

Tre, 05/17/2023 - 14:52
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien, Tarptautinę kovos su homofobija, bifobija ir transfobija dieną, vienas iš GayLine.LT redaktorių pasidalino atvira žinute, kurioje konstatavo, jog Lietuvoje kova su diskriminacija vis dar pralaimima. Martynas Norbutas pakvietė visą visuomenę prisidėti prie kovos su įvairių rūšių diskriminacija ir taip įtvirtinti laisvę mūsų šalyje. Dalinamės žinute.

"Šiandien minime Tarptautinę kovos su homofobija, bifobija ir transfobija dieną. Reikia konstatuoti, kad Lietuvoje ši kova vis dar pralaimima.

Dalis visuomenės sako, kad jie gali spręsti ką LGBTQ+ žmonės gali mylėti, ko ne. Ta visuomenės dalis aiškina, kad meilė ir šeima yra galima tik tuomet, kai pora susilaukia vaikų – neva tai yra gyvenimo tikslas ir esmė. Tai jie imasi spręsti kas yra šeima ir koks jos modelis yra priimtinas, o koks atmestinas. Iš esmės jie aiškina kitiems kaip jie turi gyventi ir elgtis – pareikšdami, kad jų suvokimas yra „teisingiausias“.

Kita dalis visuomenės teigia, kad LGBTQ+ žmonės jiems netrukdo, bet turi tylėti. Jie iš esmės imasi spręsti kada žmogus gali kovoti už tokių pat teisių, kurias turi visi kiti, užtikrinimą, o kada ne. Jie aiškina žinantys, kada yra peržengiamos ribos viešinimosi srityje. Vėl naudojamas XVIII pabaigoje ar XIX amžiuje naudotas modelis, kai moterys kovojo dėl savo teisių – mes jus toleruojame, viskas su jumis gerai – gyvenkite ir tylėkite.

LGBTQ+ bendruomenė kalba ir kalbės, nes jie nori lygiateisiškumo. Mes norime to, ką kiekvieną dieną gali turėti kiti žmonės. Suprantama, kad jie gali nesuprasti ko čia tie gėjai nori – nes kai turi pats, nesusimastai, kad kažko neturi šalia esantis. Tačiau tuomet prieš ką teigiant – būtų protinga pasidomėti atidžiau. Tai ir kviečiu padaryti.

Ir pabaigai – lietuviai labai vertina laisvę. Bet laisvė yra būti savimi visiems, o ne tik tokiam kaip aš. Nes kai laisvė tampa tik tam tikros žmonių grupės privilegija – visuomenė jau yra praradusi laisvę. Todėl kova už visas žmonių grupes – ypač labiausiai pažeidžiamas – LGBTQ+, skirtingą religiją išpažįstančius, migrantus, moteris, neįgaliuosius ir pan. – iš tiesų yra demokratijos ir laisvės gynybą.

Kviečiu visus stoti ginti LAISVĖS."

 

GayLine.LT redaktorius

Lietuvos jaunimo centro direktorius

“Égalité” valdybos narys

 

Taip pat skaitykite: 

Europos Parlamento prezidentė LGBTQ+ bendruomenei: visada stovėsime jūsų pusėje

Europos Sąjunga žada tęsti kovą už LGBTQ+ žmonių teises. Skiria papildomus 15 milijonų

Europos Komisijos prezidentė: kai mes giname dalį savo visuomenės, mes giname visos mūsų visuomenės laisvę