5 gyvenimo būdo įpročiai, kurie sutrikdo erekciją

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

5 gyvenimo būdo įpročiai, kurie sutrikdo erekciją

Št, 11/11/2023 - 19:22
Kategorija:
0 komentarų

Profesorius Geoff Hackett, vyrų telesveikatos bendrovės „Hims“ medicinos patarėjas, pasidalijo penkiais gyvenimo būdo aspektais, kurie gali sukelti erekcijos sutrikimus, rašo „The Huffington Post“. Nesugebėjimą pasiekti  ar išlaikyti erekciją bent kartą paprastai patiria apie 50% vyrų, kuriems yra apie 40 metų. Vyresniems vyrams sutrikimai pasitaiko vis dažniau.

Taigi erekcija gali sutrikti dėl šių priežasčių:

  • Riebaus maisto

Anot Geoff Hackett, valgydami riebų maistą, pvz., sočiuosius gyvulinius riebalus, transriebalus, prisidedame prie minėtų sutrikimų.  Toks maistas gali sukelti širdies aterosklerozę, kai riebalai užkemša arterijų sieneles ir siaurina arterijas. Blogiausiu atveju gali ištikti insultas.

„Erekcijos disfunkcija gali būti svarbus ankstyvas įspėjamasis ženklas, kad pažeidžiamos mažesnės varpos arterijos ir kad bus paveiktos didesnės arterijos“,  - sako specialistas.

  • Cukraus

Cukrus nieko bendro neturi su romantika. Priešingai. Valgant daug saldumynų, cukraus kiekis kraujyje padidėja, todėl kasa gamina insuliną, kad jį sumažintų.

„Kuo daugiau cukraus valgote, tuo dažniau šis ciklas vyksta ir tuo didesnė tikimybė, kad jis paveiks jūsų seksualinę sveikatą“, - sako Geoff Hackett.

Jis taip pat paaiškino, kad erekcijos sutrikimai gali signalizuoti apie diabetą.

  • Narkotikų ir alkoholio

Alkoholis ne tik slopina erekciją, bet ir gali padidinti kraujospūdį, sumažinti testosterono kiekį. O tai gali turėti įtakos seksualinei veiklai.

„Tai sukelia erekcijos disfunkciją, mažą seksualinį potraukį [...] ir uždelstą orgazmą arba jo nebuvimą“, - teigia specialistas.

Jis įsitikinęs, kad tam tikri „anaboliniai steroidai ir papildai“, skirti sportinei veiklai, bei antidepresantai taip pat gali paveikti erekciją ir atitolinti ejakuliaciją.

  • Rūkymo

Nikotinas susiaurina kraujo tekėjimą į arterijas.

„Smulkios varpos kraujagyslės yra ypač pažeidžiamos, o rūkaliams erekcijos disfunkcijos rizika padidėja 1,5–2 kartus“, – paaiškino Geoff Hackett.

  • Streso

Stresas yra vienas iš dažnų faktorių, kurie sumažina norą mylėtis. Jį patiriant ilgą laiką, jaučiamės išsekę, norintys ilsėtis. Tai tiesiogiai veikia erekciją.