Graikų reakcijos įteisinus tos pačios lyties santuokas: „Šis įstatymas pakeis mano gyvenimą“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Graikų reakcijos įteisinus tos pačios lyties santuokas: „Šis įstatymas pakeis mano gyvenimą“

Št, 02/17/2024 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Priimtas istorinis sprendimas Graikijoje tapo priežastimi LGBTQ+ bendruomenei ir jos rėmėjams švęsti. GayLine.LT redakcija panaršė po skirtingus naujienų portalus ir dalinasi žmonių reakcijomis, kuriose kalbama ir apie tai, ką toks sprendimas keičia.

„Tikrąją to žodžio prasme, man trūksta žodžių. Aš nebesu antros klasės pilietis. Mes turėjo tas pačias pareigas, bet dabar mes turime daugiau - tas pačias teises“, - į kamerą „Reuters“ žurnalistams sakė jaunas vyras, kuris atėjo prie Graikijos parlamento ir laukė balsavimo rezultatų.

47 metų Barselonoje gyvenanti elektroninės prekybos vadybininkė Eleni Maravelia „Times“ redakcijai sakė, kad nuo šiol ji galės grįžti namo su visa savo šeima.

„Toks žingsnis anksčiau nebuvo įmanomas, nes mano žmona nebūtų turėjusi jokių teisių į mūsų vaikus, taip pat ir priimti sprendimus dėl jų gerovės“, – teigė su moterimi Ispanijoje šeimą sukūrusi Eleni. Ji pasakojo, kad po šio įstatymo patvirtinimo vėl imsis svarstymų ar nederėtų su visa šeima grįžti gyventi į jos gimtąją šalį.

AFP žurnalistai pakalbino ir paauglį, kuris džiūgavo dėl parlamento sprendimo. „Iki šiol mano antroji mama buvo kaip vaiduoklis prieš įstatymą. Jos niekur, jokiame oficialiame dokumente, nebuvo“, - teigė lesbiečių šeimoje augantis Yannis.

„Šis įstatymas pakeis mano gyvenimą“, – sakė jis. - „Jei mano mama Stella būtų mirusi, negalėčiau būti patikėtas antrajai mamai. Tai baimė, kuri visada buvo mano galvoje“.

Apie iki tol tvyrojusią baimę kalbėjo ir kiti žmonės. „Buvau apimta panikos. Jie nuvežė mano žmoną į greitosios pagalbos skyrių, o aš negalėjau paimti savo dukters“, – spaudos konferencijoje, kurią organizavo LGBTQ šeimoms padedanti nevyriausybinė organizacija Rainbow Families Greece, sakė Anna Leventou. Moteriai tai buvo vienos sunkiausių dienų - kai po gimdymo, jos partnerė buvo paguldyta į ligoninę ir jai neleista rūpintis jų dukra.

 „Dėl to kovojau nuo tada, kai supratau, kas esu“, – Euronews teigė 57 metų dramos mokytoja Belia. - „Ir labai malonu pasakyti, kad pagaliau tai pavyko. Tačiau buvo sunku, labai sunku kovoti už tai, kas yra akivaizdi teisė – siekti to, ką kiti žmonėms tiesiog turi savaime – o tu turi taip sunkiai kovoti, kad tai gautum“.