Japonijos teismas: gėjų santuokų draudimas prieštarauja Konstitucijai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Japonijos teismas: gėjų santuokų draudimas prieštarauja Konstitucijai

Pen, 03/29/2024 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Japonijos aukštasis teismas nusprendė, kad gėjų santuokų draudimas prieštarauja šalies Konstitucijai. Priešingai nei Lietuvoje, kur teismai nedrįsta priimti sprendimų įtvirtinant lygiateisiškumą, Japonijos Teismas taip pat nurodė, „kad tos pačios lyties asmenų santuokos sudarymas nesukeltų prieštarų ar žalingų padarinių“.

Japonija yra vienintelė didžioje septyneto šalis (G7), kuri iki šiol nėra įteisinusi tos pačios lyties asmenų santuokų.

Šiaurinio Saporo miesto teismas aiškiai įvardijo, kad tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas yra „diskriminacinis“. Po nuosprendžio ieškovas byloje Eri Nakaya teigė: „Tai buvo ilgai lauktas, puikus sprendimas, dėl kurio aš verkiu“, – rašo Reuters. Advokatas taip pat teigė, kad ieškovai svarsto galimybę kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą.

Labai panašų sprendimą neseniai priėmė ir Tokijo rajono apylinkės teismas. 2023 m. gegužę Nagojos apygardos teismas paskelbė tokį patį nuosprendį.

2023 metais šalyje atlikta apklausa parodė, kad 64% žmonių Japonijoje palaiko gėjų santuokas. Pagrindinė Japonijos opozicinė politinė jėga „Konstitucinė demokratų partija“ yra pateikusi įstatymo projektą dėl gėjų santuokų įteisinimo. Valdančioji Liberalų demokratų partija, vadovaujama ministro pirmininko Fumio Kishida, pasisako prieš šį pasiūlymą.

Šiuo metu Japonijos konstitucija sako, kad „santuoka gali būti sudaroma tik abipusiu abiejų lyčių sutikimu“. LGBTQ+ poros šalyje gali sudaryti civilines sąjungas tik tam tikruose šalies regionuose.