Katalikų vienuolis viešai prisipažino esantis translytis: „Jūs turite skaitytis su mumis“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Katalikų vienuolis viešai prisipažino esantis translytis: „Jūs turite skaitytis su mumis“

Ket, 05/23/2024 - 09:52
Kategorija:
0 komentarų

Brolis Christianas Matsonas, katalikų vienuolis, gyvenantis Kentukyje, paskelbė: „Šį sekmadienį, 2024 m. per Sekmines, planuoju viešai atskleisti, kad esu translytis“. Tai svarbus žingsnis griaunantis bažnyčios nuostatų pamatus dėl trans žmonių.

„Turite skaitytis su mumis, nes Dievas mus pašaukė į šią bažnyčią“, – apie transfobus „Religion News Service“ sakė vienuolis. - „Bažnyčia nėra tavo nuosavybė, kad galėtum mus išvarys – tai Dievo bažnyčia, ir Dievas mus pašaukė“.

Leksingtono katalikų vyskupija Kentukio valstijoje paskelbė atsakymą, kuriame rašoma: „Sekminių sekmadienį brolis Christianas Matsonas, atsiskyrėlis Leksingtono vyskupijoje, viešai paskelbė, kad yra translytis asmuo. Brolis jau seniai pašvęntė savo gyvenimą Kristui Bažnyčioje, vykdydamas evangelinius neturto, skaistybės ir paklusnumo įžadus“.

„Jį nuolat lydėjo kompetentingas dvasinis vadovas ir buvo ugdomas benediktiniškos tradicijos. Jis nesiekia įšventinimo, išpažįsta gyvenimo taisyklę, leidžiančią išlaikyti save finansiškai, tęsiant meno darbą ir gyvenant kontempliacijos gyvenimą privačiame atsiskyrime“, - rašoma pranešime, kuriame pabrėžiama, kad vyskupas yra dėkingas vienuoliui už sąžiningumą ir mokinio liudijimą.

Dar balandį Vatikanas paskelbė 20 puslapių deklaraciją, kurioje išdėstė Katalikų bažnyčios požiūrį į lyties keitimo operacijas, surogatinę motinystę ir abortus. Jame popiežius Pranciškus teigė, kad Dievas sukūrė vyrus ir moteris kaip biologiškai skirtingus, jog niekas neturėtų keisti ar „padaryti savęs Dievu“ atlikdamas lyties keitimo operaciją ar gydymą.