Rusijoje platinamas trumpas įrašas iš Vilnius Pride. Tapo propagandos įrankiu

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Rusijoje platinamas trumpas įrašas iš Vilnius Pride. Tapo propagandos įrankiu

Pen, 06/14/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Rusijoje neapykanta LGBTQ+ bendruomenės atstovams yra Kremliaus politikos dalis. Propaganda čia pasinaudoja visomis galimybėmis parodyti, kad ir vakarų šalyse dalis visuomenė nepritaria neva per prievartą brukamoms vertybėms. Šiuo metu Rusijoje platinamas įrašas, tikėtina iš Vilniaus Pride.

Telegram kanalu plinta trumpas filmuotas epizodas kaip vaikas elgiasi su LGBTQ+ vėliavėlę, skelbia TV3. Jame matoma važiuojanti platforma, prie kurios prieina vaikas ir paprašo vėliavėlės. Paauglys numetą ją ant žemės ir pradeda trypti.

„Putinas jau yra skelbęs, kad invazija į Ukrainą buvo būtina, nes reikėjo išlaisvinti vietos žmones nuo valdžios savivalės, kuri bruka jiems svetimas vertybes. Todėl nenuostabu, kad tiek Vilniuje, tiek kitose šalyse galime pamatyti daugiau surežisuotų provokacijų, kuriose pateisinama Kremliaus skleidžiama propaganda“, - sako GayLine.LT redaktorius Martynas Norbutas.

Anot jo, Rusijos valdžia kuria naratyvą, neva laisvų šalių žmonės pritaria jų ideologijai ir tik laukia gelbėtojo, kuris galėtų jiems padėti.

„Mes puikiai žinome ką iš tiesų reiškia tokia pagalba – tūkstančius prarastų gyvybių, sugriautus miestus, sunaikintą vietos kultūrą ir pan.“, - sako. M. Norbutas. – „Todėl vienintelė galimybė mums – aiškiai rodyti, kad esame Vakarų dalis ir nežadame kopijuoti Kremliaus žinučių apie neva puolamas tradicines vertybes“.

Rusijoje vaiko poelgis, neva nufilmuotas Vilnius Pride metu, vadinamas sveikintinu, jis įvardijamas „savu vyruku“.

Stop kadrai iš platinamo įrašo