Rusijos grėsmės akivaizdoje: LGBTQ+ ukrainiečiai yra „pasiruošę kovoti“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Rusijos grėsmės akivaizdoje: LGBTQ+ ukrainiečiai yra „pasiruošę kovoti“

Sek, 02/20/2022 - 08:20
Kategorija:
0 komentarų

Tarp už savo šalį kovoti pasiryžusių kovoti patriotų – ir Ukrainos LGBTQ+ bendruomenės atstovai, puikiai suprantantys laisvės svarbą ir tai, jog Rusijos valdžia žmogaus teisių standartais toli gražu vadovautis nelinkusi, rašo 15min.

Rusijos galima karinė ataka reikštų tragediją Ukrainos LGBTQ+ bendruomenei. Jos aktyvistai nerimauja dėl to, kas gali nutikti, jei Rusija galiausiai užgrobtų Ukrainą. Baiminasi, kad pažanga LGBTQ+ teisių srityje sustotų, o po Rusijos invazijos LGBTQ+ asmenų laisvės gali būti ir apribotos. Kaip rašo LGBTQ+ naujienų portalas pinknews.co.uk, LGBTQ+ teisių organizacijos „Kyiv Pride“ vadovas Lenny Emsonas teigė, kad LGBTQ+ žmonės, o ir plačioji Ukrainos visuomenė, yra pasirengusi stoti į kovą prieš Rusijos karius, jeigu šie imtųsi agresijos.

„Šiuo klausimu esame vieningi, – sako L.Emsonas. – Nesvarbu, kokia yra lytinė tapatybė, kokia seksualinė orientacija – visi kartu mes žengiame į priekį“.

„Kyiv Pride“ vadovas L.Emsonas įsitikinęs, kad karo akivaizdoje visuomenėje itin paaštrėja baimė ir agresija, kuri neišvengiamai nukreipiama įvairias mažumų grupes. Kai kurie politikai mėgina LGBTQ+ asmenis paversti atpirkimo ožiais, teigė jis.

LGBTQ+ teisių aktyvistas E.Reese, bendradarbiaujantis su „Kyiv Pride“, komentavo, kad LGBTQ+ ukrainiečiai yra „pasiruošę kovoti“, jei karas dar labiau paaštrėtų, tačiau bendruomenė išties nerimauja dėl galimos diskriminacijos kariuomenėje.

„Šiuo metu armijoje yra daug LGBTQ+ žmonių. <...> Jei karas išsiplės, žmonės bus masiškai šaukiami į kariuomenę, joje LGBTQ+ asmenų dar labiau padaugės, taigi, atsiras ir daugiau diskriminacijos", – nuogąstauja jis. Nepaisant to, LGBTQ+ ukrainiečiai noriai kovos už savo šalį, nes jaučia stiprų patriotizmo jausmą, teigia Maksimas Potapovičius, vienas iš LGBTQ+ aktyvistų iš „Kyiv Pride“ organizacijos.

Jis teigia, kad karas su Rusija yra susijęs ir su LGBTQ+ bendruomenės teisių ir lygybės kova, kadangi jeigu visa Ukraina būtų okupuota Rusijos, pastaroji imtųsi griauti LGBTQ+ asmenų lygiateisiškumo. To leisti jokiu būdu negalima.

Daugiau 15min.