Europos Parlamentas spręs ar atimti Gražulio neliečiamybę

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Europos Parlamentas spręs ar atimti Gražulio neliečiamybę

Pen, 10/25/2024 - 17:00
Kategorija:
0 komentarų

Vakar Strasbūre vykusios Europos Parlamento plenarinės sesijos metu buvo pranešta, kad pradedamas nagrinėti prašymas dėl Petro Gražulio imuniteto panaikinimo. Apie tai parlamentarus informavo Europos Parlamento prezidentė Roberta Metsola. Panašu, Lietuvos generalinės prokuratūros prašymas dėl Gražulio buvo pasimetęs ir jei ne D. Žalimo priminimas – veikiausiai klausimas iki šiol dūlėtų stalčiuose.

„Aš gavau Lietuvos atsakingų institucijų prašymą dėl Petro Gražulio parlamentinio imuniteto panaikinimo. Šis prašymas perduotas Teisės reikalų komitetui“, – posėdžių salėje paskelbė Roberta Metsola.

Generalinė Prokuratūra rugsėjo 16 dieną pranešė, jog pagal Vilniaus apygardos teismo 2024 m. rugsėjo 4 d. nutartį, generalinė prokurorė N. Grunskienė kreipėsi į Europos Parlamento prezidentę, prašydama atšaukti Parlamento nario Petro Gražulio teisinį imunitetą. Tai daroma, kad būtų galima toliau nagrinėti bylą, kurioje Petras Gražulis kaltinamas viešai tyčiojęsis ir niekinęs LGBTQ+ žmones.

Vis dėlto, apie tokio prašymo gavimą kurį laiką Europos Parlamente nebuvo pranešta. Į susiklosčiusią situaciją dėmesį atkreipė Dainius Žalimas.

„Paprastai tai atsitinka artimiausią, vėliausiai dar kitą sesiją, neįprasta, kad truktų ilgiau nei mėnesį. Suprantama, nerealu būtų buvę tikėtis, kad apie gautą kreipimąsi būtų pranešta tą pačią rugsėjo 16 d., kada kaip tik ir prasidėjo rugsėjo mėn. sesija. Tačiau apie kreipimąsi nepranešta ir spalio 7 d., kai prasidėjo pirmoji spalio mėn. sesija.

Nepranešta ir šiandien, prasidėjus jau antrai spalio mėn. sesijai. Tad išvada tokia, jog EP, praėjus daugiau kaip mėnesiui, kreipimosi vis dar nėra gavęs“, - šios savaitės pradžioje rašė Europos Parlamento narys.

Į šią žinutę sureagavo ir generalinė prokuratūra dar kartą antradienį pakartojusi prašymą. Ir tai davė rezultatų – ketvirtadienį pradėta jo nagrinėjimo procedūra.

Dabar prašymą nagrinės JURI komitetas, kuris rengs išvadą ar rekomenduoti parlamentui atmesti ar patvirtinti neliečiamybės panaikinimą. Dėl išvados turės balsuoti visas Europos Parlamentas. Procedūra turėtų būti baigta kitų metų pradžioje.