švietimas

Skaitytojo laiškas: Vaikystėje patirtos patyčios mane traumavo. Įveikti tai reikėjo sunkiai dirbant

„Suaugusieji ir klasės draugai tyčiojosi iš manęs. Tik supratęs kaip tai man pakenkė, galėjau susitvarkyti“, - teigia skaitytojas pasidalinęs savo gyvenimo istorija. Jo aprašytos situacijos – tai kasdienybę, su kuria vis dar susiduria daugybę LGBTQ+ žmonių.

Apie diskriminaciją universitete prabilęs Virgilijus: tikiuosi, kad bus viešai atsiprašyta

Virgilijus Pajaujis, geštaltinės psichoterapijos praktikas, užsiimantis psichoterapiniu konsultavimu, buvo šokiruotas Klaipėdos Universiteto dėstytojos išsakytomis mintimis paskaitos metu. GayLine.LT susisiekė su Virgilijumi ir paprašė atsakyti į kelis klausimus. Specialistas teigia, kad yra atviras visų tapatybių ir seksualinės orientacijos žmonėms bei tikisi, jog viešai bus atsiprašyta LGBTQ+ bendruomenės.

Studentas pasibaisėjo dėstytojos kliedesiais: biseksualus lygino su pedofilais, moterys turi tenkinti vyro poreikius

Klaipėdos universitete psichologiją studijuojantis Virgilijus Pajaujis pasibaisėjo prof. Ramutės Čepienės paskaita. Joje buvusi Pedagogikos fakulteto dekanė biseksualumą gretino su pedofilija, postringavo, kad tokie žmonės „labiau linkę į neištikimybę“, bei aiškino, jog moterys turėtų tenkinti vyro poreikius.

Liūdna realybė: tik kelios partijos žada teigiamus pokyčius trans žmonėms

LGBTQ+ bendruomenė iki šiol neturi tų pačių teisių kaip kiti Lietuvos piliečiai. Tačiau trans žmonių padėtis yra viena sudėtingiausių. Į šios bendruomenės problemas dėmesį atkreipęs Romas Zabarauskas Soho organizuotuose politikų debatuose paprašė politikų nurodyti ką jie ketina nuveikti šioje srityje.

M. Norbutas: Lytinio švietimo trūkumas ir traumos intymių santykių metu. Kaip tai susiję?

Lytinis švietimas yra vienas svarbiausių jauno žmogaus ugdymo aspektų, tačiau Lietuvoje jis vis dar lieka nepakankamai aptartas arba visiškai ignoruojamas. Tai gali sukelti rimtas pasekmes jaunų žmonių gyvenimams, ypač kai kalbama apie intymius santykius. Lytinio švietimo trūkumas ne tik apriboja žmonių supratimą apie kūną, seksualumą ir sveiką elgesį, bet taip pat gali tapti prielaida traumoms bei psichologinėms problemoms.

Priimant į bendrabučius, turėtų būti atsižvelgiama į studentų lytinę tapatybę

Gavusi vieno šalies universiteto užklausą, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba patarė kaip elgtis, kai studentų bendrabutyje apgyvendinamas trans žmogus. Tarnybos ekspertės nurodė, kad visų pirma derėtų paklausti paties asmens, kuriai lyčiai jis ar ji save priskiria bei pagal tai atlikti sprendimus.

Specialistai sunerimę. Penkiolikmečiai vis rečiau naudoja prezervatyvus

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) atskleidė nerimą keliančias tendencijas Europoje, Centrinėje Azijoje ir Kanadoje. 2014 m. smarkiai sumažėjo prezervatyvų naudojimas lytiškai aktyvių paauglių gretose. O tai kelia grėsmę netrukus sulaukti lytiniu keliu plintančių protrūkio ir ženkliai daugiau neplanuoto nėštumo atvejų.

Švietimo ministrė: jokios LGBTQ+ propagandos mokyklose nėra

Į Regionų ir Darbo partijai priklausančių narių siūlymą uždrausti bet kokios informacijos apie LGBTQ+ žmones pateikimą mokyklose sureagavo Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė. Ji teigia, kad vadovaujantis tokia logika, reikėtų vaikams uždrausti kone viską.

Šokiruojanti apklausa. Mokyklose bandoma „ištrinti“ LGBTQ+ žmones

Vaikų švietimas tapo kovos politikų kovos lauku. Vykstant diskusijoms kokia informacija turi būti pateikiama mokiniams, kokia ne – atlikta mokyklų bibliotekininkų apklausa šokiravo visuomenę. Pasirodo, kad patyliukais bandoma apriboti bet kokios informacijos apie LGBTQ+ prieinamumą.

Kodėl tėvams būtina su homoseksualiu paaugliu kalbėtis apie seksą?

Tėvų ir vaikų kalbėjimasis apie seksą dažnai yra sudėtinga ir prieštaringai vertinama tema, tačiau ji tampa dar svarbesnė ir sudėtingesnė, kai bendraujama su homoseksualiais paaugliais. Tėvų vaidmuo švietime apie lytinį gyvenimą yra esminis, siekiant užtikrinti paauglių sveikatą, saugumą ir gerovę. To nedarant – kyla papildomos rizikos vaikui.