Latvija išsirinko homoseksualų prezidentą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Latvija išsirinko homoseksualų prezidentą

Tre, 05/31/2023 - 14:39
Kategorija:
0 komentarų

Latvijos parlamente prireikė trijų balsavimo ratų, kad išsirinktų šalies vadovą. Juo tapo dabartinis užsienio reikalų ministras Edgars Rinkēvičs.

„Norėčiau padėkoti tiems, kurie mane palaikė, ir tiems, kurie nepalaikė. Manau, kad šis procesas, diskusijos su varžovais parodė Latvijos demokratijos aukštą lygį. Darysiu viską, kad mūsų šalis žydėtų ir taip kad mūsų visuomenė yra vieninga, ir aš pasiruošęs bendradarbiauti su Saeima ir vyriausybe“, - sakė Edgars Rinkēvičs po paskelbtų rezultatų.

Man garbė, kad esu išrinktas Latvijos Respublikos prezidentu, aš padarysiu viską, kad gerai tarnaučiau Latvijos žmonėms. Dėkoju Seimo nariams už pasitikėjimą“, - teigė jis.

Trečiame balsavimo ture, iš rinkimų pasitraukus Elīna Pinto, Edgars Rinkēvičs užsitikrino 52 parlamento narių balsus. išrinkimui reikėjo bent 51 balso iš 100 parlamentarų. Jo oponentas Uldį Pīleną surinko 25 balsus.

Sakydamas kalbą prieš balsavimą Edgars Rinkēvičs sakė Latviją norintis matyti modernesnę žmogaus teisių, švietimo ir konkurencingumo srityse, stiprią ir saugią

2014 m. lapkričio 6 d. Edgars Rinkevičs savo „Twitter“ profilyje viešai paskelbė, kad yra gėjus. Jis tapo pirmuoju įstatymų leidėju Latvijoje, paskelbusiu apie savo homoseksualumą.