Nuo kvailumo vaistų nėra. Vilijos Targamadzės pasisakymai stebina visko mačiusius

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Nuo kvailumo vaistų nėra. Vilijos Targamadzės pasisakymai stebina visko mačiusius

Tre, 06/22/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Su Lietuvos socialdemokratų partija į Seimą patekusi, o dabar Demokratų „Vardan Lietuvos“ atstovė Vilija Targamadzė sugebėjo nustebinti daugelį. Vakar šalia Seimo netikėtai pasirodžiusi čia organizuotame proteste ji pareiškė, kad Civilinės sąjungos įstatymas leis homoseksualiems asmenims įsivaikinti vaikus.

Civilinės partnerystės įstatymas nieko nekalba apie įsivaikinimą. Dar daugiau, jis nesuteikia ir vieno iš poros gyvenančių vaikų apsaugos. Būtent dėl šios priežasties įstatymo pataisos buvo kritikuojamos daugelio Lietuvos žmogaus teisių gynimo organizacijų.

Nepaisant to, politikė tvirtino, kad siūlomas Civilinės sąjungos įstatymas leis tos pačios lyties asmenims įsivaikinti vaikus, jie dėl to esą patirs patyčias.

„Nedovanotina, kai siūlomi tokie tautą skaldantys projektai. <...> Vaikai turėtų ne homoseksualiose šeimose gyventi“, – tvirtino ji.

Tokius, realybės neatitinkančius teiginius, suskubo paneigti ir visuomenininkai.

„Įsivaikinimą mūsų šalyje reguliuoja Civilinio kodekso III knyga, ten aiškiai parašyta, kad  įsivaikinti gali tik sutuoktiniai, atskirais atvejais - vienas iš sutuoktinių arba vienišas asmuo. Suprantu, kad per Seimo narių rankas ir akis pereina daug teisės aktų, visų neperskaitysi ir su visais išsamiai nesusipažinsi“, - sako Juratė Juškaitė.

Žodžių į vatą nevyniojo Mantvydas Noreika. „Man asmeniškai ir pikta ir apmaudu turėti tokius Seimo narius, kurie nesugeba net įstatymo projekto perskaityti. Bet kai sakoma - nuo kvailumo vaistų nėra, bet kodėl turi dėl to kentėti šalis? Jei taip gilinamasi į visus įstatymų projektus - tai koks profesionalumo lygis yra Seime?“, - rašo Mantvydas. – „Prieš teigiant tokias nesąmonės Seimo narė galėjo arba pati, arba paprašyti savo padėjėjų, kad tas pataisas atspausdintų padidintu šriftu, kad lengviau būtų perskaityti. Ten iš vis nieko nėra apie įsivaikinimą ir vaikus“.