Paskelbta „Robert Giard“ stipendijos, skirtos kylantiems LGBTQ+ fotografams, laimėtoja (foto)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Paskelbta „Robert Giard“ stipendijos, skirtos kylantiems LGBTQ+ fotografams, laimėtoja (foto)

Ant, 08/02/2022 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Niujorko LGBTQ+ menininkų kūrybinio ir profesinio tobulėjimo namai paskelbė stipendijos laimėtoją, praneša queerforty.com. Ja tapo Chen Xiangyun, kuri gaus 10 000 dolerių premiją savo darbo plėtrai.

Menininkė dirba JAV ir dokumentuoja imigrantų istorijas. Jos kūriniuose gausu queer intymumo ir pažeidžiamumo. Chen Xiangyun serijoje vaizduojami įvairių etninių grupių, queer tapatybių, regionų žmonės.

„Mano tikslas yra padidinti queer žmonių matomumą, pavaizduoti jų emocinės patirties turtingumą ir sudėtingumą ir pristatyti įvairias etnines grupes. Man imigrantei iš Kinijos ir besiformuojančiai fotografinių istorijų pasakotojai, ši stipendija yra puiki galimybė realizuoti savo. Esu labai dėkingas už šį apdovanojimą“, rašo Chen Xiangyun.

„Aš darau nuotraukas, kurias norėčiau pamatyti. Nuo pat mažens svajojau, kad man būtų pasakyta, kad galima būti gėjumi ir gyventi sąžiningą gyvenimą. Žvelgdama į diskriminaciją, gėdą ir kaltę, kurią patyriau, noriu, kad mano nuotraukos tai pasakytų queer žmonėms, kurie galbūt ieško drąsos kaip ir aš“, - aie savo fotografijų ciklą rašo menininkė.

Antrąją vietą užėmęs Camilo Godoy (juodai baltos fotografijos apačioje). Jis gaus 5 000 USD prizą, skirtą jo ilgalaikiam projektui AMIGXS paremti. Tai ryžtingų nuotraukų seriją, kurioje užfiksuoti draugai ir meilužiai, užsiimantys meilės ir geismo aktais.

„Robert Giard“ stipendija skirta jauniems LGBTQ+ fotografams. Ja remiami ir skatinami savamoksliai, karjeros pradžioje esantys LGBTQ+ menininkai. Ji skiriama kasmet. Į šį apdovanojimą šiemet pretendavo 215 menininkų.

Chen Xiangyun

Chen Xiangyun

Camilo Godoy

Camilo Godoy