Japonijoje tos pačios lyties sutuoktinių poros mūšis už teisę gyventi kartu

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Japonijoje tos pačios lyties sutuoktinių poros mūšis už teisę gyventi kartu

Pen, 09/30/2022 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien Tokijo apygardos teismo teisėjai paskelbs sprendimą, ar suteikti ilgalaikę teisę Japonijoje gyventi JAV piliečiui Andrew Highui, kuris daugiau nei 10 metų gyvena šalyje su vyru japonu Kohei.

2015 m. legaliai susituokę JAV, pora kartu gyvena nuo 2004 m., rašo JapanTimes.co.jp. Tačiau nepaisant jų santykių tvirtumo ir ilgaamžiškumo, jų teisinis statusas ir galimybės gyventi kartu  vis dar nėra užtikrintos nei Japonijoje, nei Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„Mūsų 18-osios metinės bus maždaug po šešių savaičių“, – ketvirtadienį interviu sakė A. High. - „Per visą šį laiką mes niekada negalėjome iš tikrųjų gyventi kartu ilgiau nei metus ir jaustis saugūs“.

Prieš įteisinant tos pačios lyties asmenų santuokas JAV 2015 m., A. High persikėlė į Japoniją, kad galėtų gyventi su Kohei. Per visą tą laikotarpį jis ne kartą kreipėsi dėl ilgalaikio leidimo gyventi šalyje, tačiau kiekvieną kartą jo prašymas buvo atmestas.

2019 m. jis nusprendė imtis veiksmų ir padavė ieškinį vyriausybei, siekdamas panaikinti minėtus sprendimus, tvirtindamas, kad kaip Japonijos piliečio vyras turi teisę į tą pačią teisinę apsaugą, kuri suteikiama toje pačioje padėtyje esančioms heteroseksualioms poroms.

Japonijos piliečių, gyvenančių heteroseksualiose santuokose, partneriai gali kreiptis dėl ilgalaikio ​​gyvenimo šalyje statuso. Tačiau tai negalioja tos pačios lyties poroms.

Nuosprendis bus paskelbtas šiandien Tokijo apygardos teisme.