Ambasados Lietuvoje reiškia palaikymą LGBTQ+ bendruomenei

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Ambasados Lietuvoje reiškia palaikymą LGBTQ+ bendruomenei

Tre, 05/17/2023 - 16:30
Kategorija:
0 komentarų

Diplomatinės atstovybės Lietuvoje šiandien išplatino viešą laišką, kuriame reiškia paramą LGBTQ+ bendruomenei bei primenama apie būtinybę priimti civilinės sąjungos įstatymą.

„Palaikome LGBTQI+ bendruomenę ir tikime, kad kiekvienas žmogus, tiek mūsų šalyse, tiek Lietuvoje ar už jų ribų, turi teisę gyventi oriai ir yra verta/-as pagarbos, be diskriminacijos ir smurto. Tai teisė, kuri, deja, ne visada yra užtikrinama“, - rašoma pareiškime.

Tekste teigiama, kad Lietuvoje vis dar susiduriama su diskriminacija ir žadama remti pastangas ją įveikti. Taip pat Lietuvai primenama apie vis dar nepriimtą civilinės sąjungos įstatymą.

„Pripažįstame, kad LGBTQI+ bendruomenė Lietuvoje, kaip ir mūsų bei daugelyje kitų šalių, vis dar susiduria su reikšmingomis kliūtimis, trukdančiomis visapusiškai įsitraukti ir būti priimtomis/-ais į visuomenę“, - sakoma tekste.

– „Remiame pastangas užtikrinti, kad LGBTQI+ asmenys turėtų tokias pačias teises ir galimybes kaip ir visi kiti, taip pat tinkamą ir neatstumiančią sveikatos priežiūrą, švietimą, įdarbinimą, nuosavybės teises ir būstą. Tikime, kad šeimos esmė yra meilė, kuri būna įvairausių formų, tačiau visos jos vertos visuotinės teisinės apsaugos. Gerbiame demokratinį procesą Seime ir tikimės, kad bus priimti civilines sąjungas įtvirtinantys teisės aktai“.

Laišką pasirašė Prancūzijos, Suomijos, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės, Italijos, Danijos, Švedijos, Kanados, Vokietijos, Norvegijos, Airijos, Izraelio, Estijos, Ispanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje.