Ekstremistai susirėmė su LGBTQ+ tėvais. Policija ėmėsi veiksmų smurtą stabdyti (video)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ekstremistai susirėmė su LGBTQ+ tėvais. Policija ėmėsi veiksmų smurtą stabdyti (video)

Ket, 06/08/2023 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Smurtas įsiplieskė mokyklos tarybos posėdžio metu, kai LGBTQ+ aktyvistai ir dešiniosios grupės susirėmė dėl LGBTQ+ įtraukties klausimo Pasididžiavimo mėnesio metu. Antradienį policija buvo iškviesta į mokyklos tarybos posėdį Glendale mieste, Kalifornijoje, kai kilo muštynės tarp protestuotojų.

Konfrontacija įvyko, kai Glendale mokyklos rajono, atstovaujančio 25 000 mokinių, valdybos nariai susitiko aptarti klausimą, kuriuo birželis mokyklose būtų minimas kaip Pasididžiavimo mėnuo ir rodytų paramą LGBTQ+ žmonėms. Šis sprendimas galiausiai buvo patvirtintas.

Tiesa, posėdis buvo trumpam nutrauktas dėl smurto šalia pastato, kuriame vyko susitikimas. Tarybos nariams buvo nurodyta dėl saugumo nepalikti pastato.

Socialiniuose tinkluose plinta filmuota medžiaga, kurioje šimtai žmonių buriasi prie mokyklos. LGBTQ+ aktyvistai ir sąjungininkai mojavo vaivorykštės vėliavėlėmis ir laikė lenteles su užrašu „apsaugokite trans vaikus“. Protestuojantys prieš laikė Amerikos vėliavas ir vilkėjo baltus marškinėlius su užrašu „palikite mūsų vaikus ramybėje“.

Socialinėje žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad daugelis protestuotojų prieš priklauso kraštutinių dešiniųjų ekstremistų grupės „Išdidūs berniukai“.

 

Teisėsaugos pareigūnai sakė, kad didžioji protesto dalis buvo taiki, tačiau „maža grupė“ žmonių ėmėsi smurto. Trys asmenys buvo suimti dėl neteisėto pipirinio purškalo naudojimo ir tyčinio trukdymo pareigūnams atlikti savo pareigas.

Tačiau video įrašuose matosi visiškai kitas vaizdas - priešingų stovyklų nariai mušasi, spardo vienas kitą.

Vienas iš tėvų, kurią cituoja Los Angeles Times, sakė esantis dėkinga už pastangas mokyklų tarybai išreikšti paramą LGBTQ+ žmonėms, nes jo vaikas patyrė diskriminaciją.

„Aš niekada anksčiau viešai nekalbėjau, - sakė jis, - „Bet kaip tikrasis tėvas jaučiau, kad turiu būti čia“.

Kitas asmuo smerkė tarybos sprendimą ir teigė, kad nori, jog „mokyklose daugiau dėmesio būtų skiriama mokslui, o ne seksualinei orientacijai“.

Prieš susitikimą mokyklos taryba paskelbė pareiškimą dėl skleidžiamos dezinformacijos apie mokyklose naudojamas mokymo programas. „Pastaruoju metu sklando tyčinė ir žalinga dezinformacija apie tai, ko mūsų rajone mokoma“, - rašoma pranešime. - „Tai apima dezinformaciją apie LGBTQIA+ mokymo programą, lytinį švietimą ir paramą transseksualiam jaunimui“.