Gydytojas, politikas futbolininką iš Nigerijos išvadino ligoniu. Išviešino asmens duomenis

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Gydytojas, politikas futbolininką iš Nigerijos išvadino ligoniu. Išviešino asmens duomenis

Ket, 02/08/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Marijampolės ligoninės gydytojas ortopedas traumatologas Gediminas Akelaitis dar kartą sužibėjo. Politikas prieš kurį laiką bandė paskelbti Marijampolės rajoną zona „be genderizmo ir LGBT“, o dabar socialiniame tinkle Facebook paviešino futbolininko iš Nigerijos asmens duomenis ir pasipiktino jo vardu.

„Seimo puspročiai, beraščiai, Nausėda sudarkė lietuvišką rašybą, kalbą. Kai perskaitysit, išsiaiškinsit, kas čia per ligonis, – praneškit. Pradėsim gydyt“, – rašė gydytojas G. Akelaitis ir pridėjo nuotrauką, kurioje matomas futbolo klubo „Sūduva“ žaidėjo vardas.

irasas

Minėtu įrašu pasipiktino Seimo narė Jurgita Sejonienė, kuri įraše įžvelgia rasizmą. „Koks tada gydytojo požiūris į pacientą nelietuvišku vardu. Ar jis pagal išvaizdą ir pavardę sprendžia, gydyti ar ne?“, - teigė Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė.

Pats G. Akelaitis teigia, kad nieko neteisėto nepadarė. „Jokių paciento duomenų nepaviešinau“, - LRT sakė jis. - „Lietuvių kalboje nėra dvigubos v, todėl aš iškėliau klausimą, kaip ją reikėtų perskaityti. Juk anksčiau buvo rašoma taip, kaip tariama. Aš tokių raidžių nesimokiau, iš kur man žinoti, kaip ji tariama“.

„Sūduvos“ futbolo klubo administratorius Andrius Murauskas teigė, kad toks gydytojo įrašas prasilenkia su sveiku protu. „Nė vienam mūsų žaidėjui, nesvarbu, lietuvis jis ar užsienietis, nepatiktų, kad jo apsilankymas ligoninėje būtų paviešintas be jo žinios. Man irgi nepatiktų“, – LRT sakė A. Murauskas.

Tai ne pirmas toks Gedimino Akelaičio išpuolis. Praėjusių metų žiemą jis Marijampolės taryboje pristatė iniciatyvą paskelbti rajoną teritorija „be genderizmo ir LGBT“. Tuo metu jis teigė, kad tai paskatins jaunus specialistus atvykti gyventi į regioną.

Gediminas Akelaitis šiuo metu yra Marijampolės tarybos narys. 2019 metais jis nesėkmingai bandė patekti į Seimą su Krikščionių sąjunga. 2017 m. į merus jį kėlė Lietuvos centro partija.

Beveik prieš du dešimtmečius jį į Seimą kėlė Lietuvos socialdemokratų sąjunga. Pastarosios partijos nariu jis buvo nuo 1990 m., ėjo Marijampolės skyriaus pirmininko pareigas, bei vienu metu buvo Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininko pavaduotojas.