Raskevičius įsipareigojo prezidentui surinkti ir perduoti LGBTQ+ bendruomenės klausimus

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Raskevičius įsipareigojo prezidentui surinkti ir perduoti LGBTQ+ bendruomenės klausimus

Ket, 02/29/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius teigia, kad turi nemažai temų, kuriomis norėtų pakalbėti su Gitanu Nausėda. Socialiniame tinkle Facebook jis taip pat davė pažadą surinkti LGBTQ+ bendruomenės klausimus ir perduoti juos tiesiogiai kandidatui į prezidentus, kai jie susitiks prie kavos puodelio pasikalbėti.

Prieš kelias dienas T. V. Raskevičius paskelbė, kad laimėjo daug klausimų dėl teisėtumo surengtoje loterijoje, kurioje dalyvavo savo parašais G. Nausėdą parėmę žmonės. Jis sako, kad susitikimo su prezidentu siekęs nuolatos.

„Kryptingai siekiau akistatos su Prezidentu man ir mano bendruomenei svarbiais klausimais nuo pirmos savo kadencijos Seime dienos. Siunčiau raštus, pakvietimus, kviečiau Prezidentą susitikti su tos pačios lyties šeimomis“, - rašė Seimo narys. - „Viskas kaip į sieną. Tačiau yra geras posakis: „belsk ir tau bus atidaryta“. Matyt, ne veltui mano bilietas „kavuko loterijoje“ buvo laimingas“.

Laisvės partijos atstovas teigė, kad su G. Nausėda norėtų pakalbėti apie trukdymus priimti civilinės sąjungos įstatymą, taip pat Konstitucinio Teismo sprendimą dėl šeimos sampratos. Pastarąjį prezidentas nuolatos neigia savo pasisakymais.

„2019 metais Konstitucinis teismas konstatavo, jog konstitucinė šeimos samprata yra neutrali lyties požiūriu. Apie tai, kad Lietuva liko viena iš 5 Europos Sąjungos valstybių, nesaugančių ne santuokos pagrindu sudarytų šeimų. Apie tai, kad Civilinės sąjungos įstatymas ne išplauna Konstituciją „pro užpakalines duris“, o atvirkščiai – tiesiogiai ją įgyvendina“, - temas vardijo politikas.

Tomas Vytautas Raskevičius teigia, kad yra pasiruošęs užduoti ir kitus klausimus, kuruos jam pateiktų LGBTQ+ bendruomenė.

„Pone Prezidente, jei šių pokalbio temų maža, aš įsipareigoju surinkti ir Jums perduoti LGBT bendruomenės klausimus apie tai, ką reiškia kasdien būti LGBT žmogumi Lietuvoje. Apie tai, kokią ilgą ir kartais labai skaudžią kelionė keliauja kiekvienas LGBT žmogus, prieš atsiskleisdamas savo tėvams ir artimiesiems. Apie tai, kaip kiekvieną LGBT žmogų sužeidžia ir skaudina homofobinės patyčios, internetiniai komentarai ar net fizinio smurto protrūkiai.

Galiausiai apie tai, kaip kiekvienas LGBT žmogus myli Lietuvą ir yra pasiruošęs ją visomis išgalėmis ginti, nes už laisvę – Lietuvos laisvę – mes nieko brangiau neturime. Pasikalbėkime, pone Prezidente“, - Facebook rašė jis.