Baltimorėje – šimtatūkstantinė LGBTQ+ eitynių minia. Į žmones paleistos dujos (foto)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Baltimorėje – šimtatūkstantinė LGBTQ+ eitynių minia. Į žmones paleistos dujos (foto)

Pen, 06/21/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

„Baltimore Pride“ šį savaitgalį pritraukė dvigubai daugiau dalyvių nei pernai. Skelbiama, kad jų galėjo būti apie šimtas tūkstančių. Tiesa, renginio metu neišvengta incidentų. Į žmones buvo pradėtos purkšti nenustatytos kilmės cheminės medžiagos. Incidentas tiriamas.

„Mes gerbiame praeities lyderius, tuos, kurie padėjo užtikrinti, kad galėtume pasiekti tai, ką dabar turime“, – sakė vienas „Pride“ organizatorių Tramouras Wilsonas. – „Ir mes remiame naujus ateities lyderius, tuos, kurie gali padėti mums judėti į priekį ir paruošti mus naujam tikslui“.

Šeštadienio popietę parade dalyvavo Bailey Anne Kennedy, pirmoji translytė moteris, laimėjusi Mis Merilendas titulą, ir kandidatė į JAV Senatą Angela Alsobrooks.

Tiesa, renginio pabaigoje fiksuotas ir incidentas. „Neturime jokios informacijos, patvirtinančios, kad tai buvo tikslinė ataka“, – sakė policijos departamento atstovas.

Interneto socialinės žiniasklaidos įrašai rodo, kad daliai žmonių galėjo kliūri nuo dujų, kurios buvo purškiamos siekiant išskirti du besimušančius žmones. Vis dėlto, dalis jų kliuvo ir aplinkiniams.

Kate Bowers žiniasklaidai sakė, kad ji ir jos draugai stovėjo scenos šone kai kilo chaosas.

„Staiga žmonės rėkė ir bėgo. Atrodė, kad sprogo bomba. Oras buvo toks tirštas“, – sakė ji. - „Žmonės pradėjo vemti, pylė vandenį vieni kitiems ant akių. Vežimėlyje buvo mažas vaikas. Jie pylė vandenį vaikui ant veido“.

Policija tiria incidentą ir aiškinasi jo aplinkybes.

Nuotraukos Courtesy // Caver Imaging

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a