Partijos pateikė poziciją dėl abortų, Stambulo konvencijos ir partnerystės
Politinių partijų atstovai tiesioginiame LRT eteryje kibo vieni kitiems į plaukus dėl Sambulo konvencijos ir partnerytės įteisinimo. „Valstiečiai“ debatuose pasitelkė net Kremliaus retoriką ir pažadėjo kovoti su „LGBT propaganda“, bei teigė bandysiantys įtikinti moteris nesidaryti abortų.
„Mes neketinam jos ratifikuot, dėl to, kad mano įsitikinimu Stambulo konvencija įdiegia tik socialinį lytį, nieko naujo neapsaugo, moterys yra apsaugotos nuo smurto Lietuvoje nacionaliniais teisės aktais“, - LRT debatuose rėžė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąraše į Seimą kandidatuojantis Ignas Vėgėlė.
Vėliau jis pakartojo tą pačią mintį dar labiau ją sutirštindamas ir pateikdamas argumentą, kuris neatlaiko jokios kritikos. „Tai būtų taip, kad ne tik ministrai nesugebėtų atsakyti į klausimą kiek yra lyčių, bet turbūt ir nuo mažens vaikas nesugebėtų atskirt mamos nuo tėvelio“, - apie tariamas konvencijos, kuria siekiama stabdyti smurtą prieš moteris, grėsmes kalbėjo politikas.
Maža to, jis ėmėsi bauginti visuomenę ir pasitelkęs Kremliaus retoriką pažadėjo kovoti prieš LGBTQ+ bendruomenę. „Mes LGBTQ propagandos neįvedinėsim ir ją sustabdysim. (...) Nes visas dabar klausimas partnerystės, visa kita, prilyginimas prie šeimos – su tikslu įsivaikinti vaikus“, - sakė „valstiečių“ partiją debatuose atstovavęs I. Vėgėlė.
Netrukus į „valstiečio“ postringavimus sureagavo Žaliųjų partijos lyderė Ieva Budraitė. Ji paaiškino tai, ką stengiasi ignoruoti melus skiedžiantys politikai.
„Ta pati Stambulo konvencija kalba ne apie kažkokią išgalvotą socialinę lytį, bet tai, kad mes diskriminuojame vieni kitus primesdami įvairiausius stereotipus tiktai biologinės lyties pagrindu. Ir iš to gimsta psichologinis smurtas, gimta įvairiausia stereotipizacija, atskirtis ir taip toliau“, - sakė Ieva Budraitė. - „Stambulo konvencija reikalinga ir dėl to, kad kai kurie vyrai nustotų kalbėti moterų vardu, nustotų aiškinti ką daryti su savo gimda ar nedaryti. Kad suprastų sąvokas kas yra lygybė, kas yra orumas ir kaip jos realizuojamos, o kada ne“.
Ginti LGBTQ+ bendruomenės ir moterų teisių pačioms spręsti dėl savo kūno ėmėsi ir Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. „Kodėl mums reikia reprodukcinės sveikatos įstatymo? Todėl, kad jei ponas Vėgėlė ar ponas Aušotas taps Sveikatos apsaugos ministrais, jie apribos moters teisę į savo kūną ir tą deklaruoja atvirai“, - teigė ji.
Anot jos, „valstiečių“ siūlomas partnerystės įstatymas traktuotų vienas kitą mylinčius žmones kaip ūkio subjektus. Ji sakė, kad išsprendus šį klausimą tinkamai, visuomenėje atsirastų daugiau darnos.
„Visiškai nesvarbu ar tai yra tos pačios lyties pora, ar galbūt brandaus amžiaus vyras ir moteris (...) ir jiems tos teisės, pagarba ir valstybės pripažinimas yra svarbios. Kodėl jas reikia apriboti ir kas nutiktų, mūsų valstybėje jeigu tos teisės būtų, aš nesuprantu. Štai kas tikrai būtų – mūsų visuomenė harmoningesnė, mažiau įtampų, vienas klausimas būtų nuimtas nuo stalo ir jūs kitą dieną jo neprisimintumėt. Aš jums tai garantuoju“, - sakė Viktorijai Čmilytei-Nielsen.
Po šio pasisakymo Ignas Vėgėlė suskubo paaiškinti, kad jis neketina uždrausti abortų, bet nori sukurti sistemą, kuri padėtų moteriai to nedaryti.
„Mes padėsim moterim, kad to išvengti. (...) Yra specialios daromos institucijos ir mokymai, ir pagalba psichologinė, kuri yra būtina moteriai atsidūrusiai tokioje situacijoje. Sprendimas yra labai staigus ir labai greitas. Kad to nebūtų reikia moteriai padėti psichologiškai. Ir jeigu vi dėlto, ta pagalba nepadeda ir moteris apsisprendžia, jos teisė tą daryti“, - teigė politikas, kurio žodžius palydėjo iš auditorijos sklindantis bruzdesys ir juokas.
„Suaugusiems žmonėms nereikia jūsų globos ir jūsų pagalbos“, - trumpai ir aiškiai atsakė Liberalų sąjūdžio pirmininkė.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti