Skaitytoja: Visada galvojau esanti homoseksuali, bet dabar įsimylėjau vyrą
Seksualumas yra kintantis. Bėgant laikui kiekvienas mūsų galime atrasti kažką naujo savyje. Panašu, taip nutiko ir į GayLine.LT besikreipusiai mūsų skaitytojai, kuri paprašė patarimo.
Trisdešimtmetį šiemet švenčiantis seniausias Lietuvoje LGBTQ+ portalas pristato naują rubriką „Klausiate – atsakome“. Joje portalo redaktorius Martynas Norbutas pabandys atsakyti į visus jūsų klausimus. Turite klausimų – rašykite info@gayline.lt . Redakcija užtikrina, kad neviešins jūsų asmeninių duomenų, bet panaudos jūsų laiško ir mūsų parengto atsakymo tekstą.
Gayline.LT messenger programėlėje sulaukė trumpos žinutės: „Visada galvojau esanti homoseksuali, bet dabar įsimylėjau vyrą. Kaip tai gali būti? Ar įmanoma tiesiog taip pakeisti savo orientaciją?“.
Dalinamės mūsų pateiktu atsakymu: „Ačiū, kad pasidalinai savo išgyvenimais. Tai drąsus žingsnis, ir tavo klausimas mums yra labai svarbus. Daugybė žmonių savo gyvenime patiria panašių situacijų, todėl tu tikrai nesi viena. Priešingai, nei teigia kai kurios radikalios kraštutinių dešinių pažiūrų grupės – tavo gyvenime neįvyko atsivertimas ir tikrai, tai nieko neturi bendro su dievo valia.
Lytinė orientacija nėra juoda ar balta – ji gali būti įvairiapusė ir kisti laikui bėgant. Tai visiškai normalu. Tai, kad iki šiol manei esanti homoseksuali, nereiškia, kad negali įsimylėti vyro. Meilė ir fizinė trauka yra sudėtingesnė nei mes tikimės. Ji gali būti susijusi ne tik su lytimi, bet ir su asmenybe, emociniu ryšiu, abipusiu supratimu.
Kai kurie žmonės save apibūdina kaip biseksualius ar panseksualius, kiti paprasčiausiai vengia etikečių ir renkasi būti atviri tam, ką jaučia. Svarbiausia pripažinti, kad tavo patirtis yra tikra ir verta pagarbos. Noriu pabrėžti, kad tik homoseksualių ar tik heteroseksualių žmonių yra mažuma. Vienu ar kitu metu daugelis mūsų jautė trauką ar jausmus priešingos lyties asmenims, nes mes sutikome žmogų – kuris turi mums svarbias savybes.
Leisk sau tyrinėti šiuos jausmus be kaltės, graužaties, apribojimų. Tu žinai save geriausiai, o tavo orientacija ar tapatybė neprivalo atitikti kitų lūkesčių. Svarbiausia esi tu ir tas žmogus, kurį tu sutikai. Tokiuose santykiuose svarbu būti atvirai, neslėpti nuo partnerio savo praeities, rasti progą pasikalbėti apie abejones. Ilgalaikių santykių kūrimas remiasi atvirumu ir pasitikėjimu. Linkiu neprarasti to ir džiaugtis santykiais, kurie šiuo metu mezgasi.
Linkiu sėkmės tavo kelyje atrandant save bei patirtis, kurios iki šiol nebuvo pažintos ar patirtos“.
Susiję tekstai:
- Niekam nejaučiu fizinės traukos. Ar aš normalus?
- Pamačiau, kad mano sūnus žiūri gėjų pornografiją - ar jis homoseksualus?
- Skaitytojas klausia: „Visi nori tik vieno. Ar aš vienintelis gėjus ieškantis tikros meilės?“
- Skaitytoja klausia: kokio amžiaus žmonės pradeda suprasti, kad jie homoseksualūs?
- Nejaučiau potraukio vyrams, bet pradedu įsimylėti savo draugą. Ką man daryti?
- Kodėl galiu įsimylėti moterį, bet miegamajame noriu būti tik su vyru?
- Skaitytojas: „Įsimylėjau 20 metų jaunesnį vyrą. Ar mūsų santykiai turi ateitį?“
- „Gyvenu su žmona, bet kartais sapnuoju besimylintis su vyrais. Kas man darosi?“
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti