aseksualumas

6 klausimai, kurių geriau neužduoti aseksualiems žmonėms?

Aseksualumas yra seksualinė orientacija, kuriai būdingas mažas arba visiškai seksualinio potraukio nebuvimas. Nors apie aseksualumą daugėja viešų diskusijų ir žmonės turi daugiau informacijos, realiame gyvenime vis dar kyla daugybė nesusipratimų apie šią orientaciją. Dėl šių priežasčių aseksualūs žmonės dažnai susiduria su nepatogiais ir nemaloniais klausimais. Pateikiame keletą dažniausių klausimų, kurių aseksualūs žmonės nenori girdėti.

Aseksuali Ugnė: dauguma tiki, kad „dabar nuėjom į pasimatymą, tai kažkada bus seksas“

Atvirai Lietuvoje apie aseksualumą pasakojanti Ugnė LRT laidoje „72 atspalviai“ sakė, kad iki šiol dauguma žmonių eidami į pasimatymus tikisi seksualinių santykių. O štai aseksualumas laikomas kažkuo už ribos, nesuprantamu ir net dalis LGBTQ+ bendruomenės nelaiko aseksualų savo dalimi.

Aseksuali Ugnė Mikalajūnaitė: žmonės klausia kas su manim negerai

Tai, kad niekam nejaučia seksualinio potraukio Ugnė suprato dar paauglystėje. Ji jau ankščiau jautė, kad skiriasi nuo aplinkinių, tačiau atsakymų tuo metu neturėjo. Vėliau moters vaikinas bandė ją pakeisti, bet tai sukėlė tik kančias.

Kaip žinoti ar esate homoseksualus, heteroseksualus, o gal per vidurį?

Suvokti ir pripažinti savo seksualinę orientaciją ne visuomet yra paprasta. Juo labiau, kad didžioji dalis visuomenės tikisi, jog būsite heteroseksualus žmogus. Nepaisant to, vienintelis kas iš tiesų gali pasakyti kokia yra jūsų orientacija esi tik tu.

Tik vienas iš šešių aseksualių žmonių nesusidūrė su diskriminacija

Visuomenėje dominuoja požiūris, kad visi privalo norėti lytinių santykių. Seksualinio potraukio nejaučiantys žmonės patiria to pasekmes. Naujausias „Stonewall“ tyrimas rodo, kad aseksualių žmonių diskriminacija yra plačiai paplitusi.

Aseksuali Yasmin Benoit: „Tiesiog nenoriu su niekuo mylėtis ir tikriausiai niekada nenorėsiu“

24 metų aktyvistė Yasmin Benoit socialiniame tinkle Instagram aktyviai prisideda prie aseksualių žmonių reprezentavimo. Ji aktyviai bendrauja su žiniasklaida ir visuomenei bando paaiškinti kas yra aseksualumas.