Tyrimo rezultatai: didžioji dalis Jungtinės Karalystės visuomenės palaiko LGBTQ+

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Tyrimo rezultatai: didžioji dalis Jungtinės Karalystės visuomenės palaiko LGBTQ+

Sek, 06/05/2022 - 16:12
Kategorija:
0 komentarų

Dauguma Jungtinės Karalystės visuomenės teigiamai vertina LGBTQ+ bendruomenę, rašo GayTimes. Iš 2000 apklaustų suaugusiųjų kas trečias teigė visiškai gerbiantis lesbietes, gėjus, biseksualus ir transseksualius asmenis, o vienas iš penkių netgi išreiškė susižavėjimą.

Žmonės daugiau gerbia lesbietes ir gėjus (atitinkamai 38 % ir 37 %), nei biseksualius ar trans asmenis (atitinkamai 32 % ir 31 %). Susižavėjimo LGBTQ+ žmonėmis lygis visuomenėje taip pat nėra  vienodas: 21 % apklaustųjų teigė tai jaučiantys trans žmonėms, 19 % – lesbietėms ir gėjams, 16 % – biseksualams.

Jaunesni žmonės ir moterys dažniau pasisakė už LGBTQ+ bendruomenės pagarbą, nei vyrai ar vyresni respondentai.

Moterys buvo beveik aštuonis kartus linkusios gerbti trans asmenis (35 proc.), nei jų bijoti (4 proc.). Nustatyta, kad prieš LGBTQ+ nusiteikę gyventojai sudaro mažumą – mažiau nei vienas iš 10 respondentų teigė, kad jaučia „pasibjaurėjimą“ šios bendruomenės nariais (apie 4 proc. respondentų).

Didžiausias respondentų nepasitenkinimas fiksuotas gėjų atžvilgiu - 9 proc., 8 proc. nepatinka trans ir biseksualūs žmonės, 7 proc. – lesbietės.

Tyrimą, kurį atliko Opinium organizacijos Stonewall užsakymu.