Aliona Polujanova: Buvimas atviru yra aktyvizmo forma

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Aliona Polujanova: Buvimas atviru yra aktyvizmo forma

Sek, 06/12/2022 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Norint ginti LGBTQ+ teises, nebūtina tapti tam tikros organizacijos dalimi, rengti seminarus ar dalyvauti protestuose. Anot žmogaus teisių aktyvistės Alionos Polujanovos vien buvimas atviru prieš aplinkinius yra būdas keisti visuomenės požiūrį į LGBTQ+ bendruomenę. Apie tai rašo 15min.

"Buvimas atviru yra aktyvizmo forma, kurią galiu taikyti. Galiu bet kada ateiti į naują grupę žmonių ir pasakyti: esu biseksuali. Ir nuo dabar jie pažinos bent vieną biseksualų žmogų", - sako biseksuali Aliona Polujanova. - "Arba, jei nepažįsta lesbiečių, gėjų ir translyčių žmonių, bent vieną LGBT bendruomenės žmogų. Aš tuomet galiu būti geriausiu biseksualaus žmogaus pavyzdžiu, kokį tik jie sutiks gyvenime. Ir nuo tada jie jau nebe taip bijos biseksualių žmonių ar kurių kitokia lytinė orientacija ar tapatybė.“

Aliona nereta sutinka žmones, kurie jos nepažįsta ir pradeda aiškinti, kad gėjai jiems netrukdo, bet eitynės yra nepriimtinas būdas reklamuotis. Anot, žmogaus teisių aktyvistės - kokias kalbas iš karto būtina sustabdyti ir savo asmeniniu pavyzdžiu stabdyti homofobiją.

„Pala, jei dabar kalbame apie TUOS žmones, kalbame ir apie mane, aš esu TIE žmonės, apie kuriuos norite norite pasakyti kažką labai blogo. Gerai pagalvokime, ar norime eiti ten. Žmonės nenori į akis pasakyti visų tų dalykų, kuriuos skaitome komentaruose", - sako Aliona.

Merginai taip pas sunku suvokti kas vyksta politinėje padangėje neva stengiantis įteisinti tos pačios lyties porų santykius. Ji pažymi, kad iš tiesų siekis turėtų būti lygiateisiškumas ir jo užtikrinimas.

„Suprantu, kad dega partnerystė, santuoka, kad jums labiau reikia santuokos, ne partnerystės, kuri yra alternatyva, o civilinė sąjunga yra alternatyva alternatyvai", − kalbėjo diskusijos „LBTQ+ balsai Seime“ dalyvė. − "Man išvis smegenys sprogsta galvojant apie tai. Bet yra kiti dalykai, kurie svarbūs individui. LGBT bendruomenės bendrumą matau ne tame, kas su kuo miega ir kas kam patinka, o tame, kad mes − visi ne hetero − susiduriame su išoriniu pasauliu, kuris mus vertina kitaip.“