• Nuotr. Athens News

Graikijoje susituokė pirmoji gėjų pora (foto)

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Graikijoje susituokė pirmoji gėjų pora (foto)

Ant, 03/05/2024 - 19:07
Kategorija:
0 komentarų

LGBTQ+ teisių aktyvistai Stavros Gavriliadis ir  Dimitris Elefsiniotis pirmadienį susituokė Nea Smyrni, pietinėje Atėnų dalyje. Pora kartu gyvena 20 metų ir jau turi tris vaikus.

Pasak vietinės televizijos TVA News, vestuvėse dalyvavo poros šeima ir draugai,  o ministras pirmininkas Kyriakos Mitsotakis po ceremonijos susiekė su vyrais ir juos pasveikino. Vestuves vedė Nea Smyrni mero pavaduotojas Konstantinas Anagnostopoulos.

Šeima jau augina tris vaikus, kurie iki šiol teisiškai neturėjo abiejų tėvų. Stavros Gavriliadis džiaugėsi, kad dabar galės įsivaikinti savo mylimojo dvynius.

Žiniasklaidai Stayros Gavriliadis teigė, kad pagaliau jis, jo vyras ir trys vaikai bus laikomi šeima – o ne „svetimaisiais“ žmonėmis. Jo vyras Dimitris Elefsiniotis turės įsivaginti sūnų, kuris iki šiol turėjo tik vieną teisėtą tėvą - Stavros.

Tos pačios lyties santuokos tapo įmanomos tik po to, kai Graikijos parlamente susitelkusios progresyvios dešiniosios ir kairiosios partijos patvirtini tai įteisinantį įstatymą.