Atsakymai dėl abortų šokiruoja. Kandidatai į prezidentus pasidalino „išmone“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Atsakymai dėl abortų šokiruoja. Kandidatai į prezidentus pasidalino „išmone“

Tre, 04/17/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Remigijus Žemaitaitis, Ignas Vėgėlė, Eduardas Vaitkus ir Gitanas Nausėda – keturi kandidatai į prezidentus pateikė savo matymą apie moterų teisę nutraukti nėštumą. Nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad nei vienas iš jų nepasisakė už abortų draudimą – iš tiesų jų atsakymai kelia didelį nerimą. Vertimas moteris persigalvoti, abortų prilyginimas žudymui – tai tik keli ištarti „perliukai“.

Žinoma, ne Lietuvos Respublikos Prezidento kompetencijoje spręsti ar leisti abortus Lietuvoje, ar juos drausti. Tačiau šalies vadovai gali pasinaudoti savo autoritetu ar net pasiūlyti konkrečius įstatymų projektus Seimui. Dar daugiau, Lietuvoje teisė nutraukti nėštumą nėra pakankamai įtvirtinta – todėl ir įvesti draudimus nebūtų taip sunku. Štai kodėl atsakymai dėl teisės atlikti abortą tokie svarbūs.

Eduardas Vaitkus atsakydamas į LRT pateiktą klausimą iš tiesų „sužibėjo“. Iš esmės jis pasakė, kad visuomenė ir valstybė turi dėti pastangas pakeisti moters sprendimą. E. Vaitkus prakalbo apie tam tikrą spaudimą – kurį reikia atlikti, jog abortų beveik neliktų.

„Abortas yra drastiškas įvykis, bet moteris turi turėti teisę į savo kūną. Tačiau visa visuomenė, visa valstybė turi skatinti gimdyti vaikus ir abortas tada būtų reta reta išimtis“, – sakė E. Vaitkus.

Pastarajam antrina ir dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda. Jis ir vėl kalba apie būtinybę valstybei – taigi ir ją valdantiems politikams, riboti galimybes spręsti. Dar daugiau, jis teisę į sprendimų dėl savo kūno priėmimą susiaurina. Jo lūpose moters teisė ir laisvė apribojama sakant, kad sprendimas į abortą priimamas neturint kitos išeities. Tai atskleidžia politiko įsitikinimą, jog moteris negali blaiviai, pasverdama argumentus priimti tokių sprendimų. Neva abortas įmanomas tik esant kažkokioms nepavydėtinoms aplinkybėms.

„Žmogaus gyvybė yra šventa. Tiesiog kartais susiklosto tam tikros aplinkybės, kai galbūt šeima, moteris neturi kito pasirinkimo. Iš valstybės pusės žvelgiant svarbu sudaryti tokias prielaidas, kad tokių dramatiškų situacijų nebūtų“, – LRT teigė G. Nausėda.

Analogišką valstybės kišimąsi į teisę apsispręsti kalba ir Ignas Vėgėlė. Bet jis žengia dar toliau. Jo teigimu, aborto metu nužudoma gyvybė. Taigi, jis ima kartoti religines dogmas, kurias skleidžia bažnyčia.

„Aš suprantu, kad yra visokių gyvenimo situacijų ir jų gali būti, bet valstybės pareiga, pirmoji ir pagrindinė pareiga, yra padėti moterims, kad jos nepriimtų tokio sprendimo, kuris žudo gyvybę“, – kalbėjo I. Vėgėlė.

Na ir pabaigai – dar vieno kandidato į prezidentus pasisakymas, kuris mažai kuo skiriasi nuo prieš tai buvusiųjų. Remigijus Žemaitaitis taip pat kalba apie kažkokias būtinas sąlygas abortui, neva jų nesant moteris negali apsispręsti pati. Dar daugiau – jo nuomone nėštumo nutraukimas gali būti net malonumas. Na tokių marazmų GayLine.LT net nedrįsta komentuoti.

„Tik moteris, pati motina, gali suprasti, kas tai yra abortas: ar jis reikalingas, ar nereikalingas. Smurtinių nusikaltimų, išžaginimų, prievartavimų atvejais – taip, mes galime apie šitą dalyką kalbėti. Bet kada šiaip sau dėl malonumo daro abortus, kaip aš sakau, atsitiko taip, – morališkai ne“, – LRT pasakojo R. Žemaitaitis.