Gražulio byloje daroma pertrauka iki rugsėjo. Viskas užsitęs

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Gražulio byloje daroma pertrauka iki rugsėjo. Viskas užsitęs

Št, 06/22/2024 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Ketvirtadienį, nepaisant VRK išaiškinimo, kad Petras Gražulis gali būti teisiamas baudžiamojoje byloje, teismas nusprendė daryti pertrauką iki rugsėjo. Generalinės prokurorės buvo paprašyta kreiptis į Europos Parlamentą dėl minėto asmens imuniteto atėmimo.

„Teismas baudžiamojoje byloje padarė pertrauką, kadangi teismui kilo neaiškumų dėl P. Gražulio teisinės neliečiamybės, nes jis išrinktas į EP. Kadangi vasara, atostogų metas, tai tiek prokurorė, tiek gynyba, tiek pats P. Gražulis bus užimtas, tai kitą posėdį teismas rengs rugsėjo mėnesį“, – BNS sakė prokurorė J. Jasiūnienė.

Tai reiškia, kad byloje dėl LGBTQ+ žmonių niekinimo viskas gerokai užsitęs. Gavęs prokurorės prašymą Europos Parlamentas turės perduoti prašymą nagrinėti atsakingam komitetui. Jis turėtų parengti sprendimo projektą, dėl kurio privalo balsuoti visas Europos Parlamentas.

Imuniteto atėmimo procesas Europos Parlamente gali užtrukti apie tris – keturis mėnesius. Jau neskaitant to, kad rugpjūtį parlamentas nedirba. Rugsėjį bus formuojami komitetai ir tik išrinkus jų primininkus jie pradės veikti.

VRK jau buvo išaiškinusi, kad kol neprasidėjo nauja Europos Parlamento kadencija Petras Gražulis imuniteto neturi. Bet atrodo, teismo tokie argumentai neįtikino.