Zelenskis reiškia palaikymą tos pačios lyties partnerystei. Tai žmogaus teisių klausimas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Zelenskis reiškia palaikymą tos pačios lyties partnerystei. Tai žmogaus teisių klausimas

Tre, 08/03/2022 - 08:00
Kategorija:
0 komentarų

Vakar Volodymyras Zelenskis atsakė į 28 592 Ukrainos žmonių peticiją, kuria raginama legalizuoti tos pačios lyties santuokas. Atsakyme Ukrainos Prezidentas aiškiai pabrėžė, kad visi piliečiai turi turėti lygias teises, bei užsiminė, kad Vyriausybė šiuo metu rengia civilinės partnerystės įstatymo pakeitimus.

„Šiuolaikiniame pasaulyje visuomenės demokratijos lygis, be kita ko, matuojamas vertinant valstybės politiką, kuria siekiama užtikrinti lygias teises visiems piliečiams“, - atsakymo pradžioje rašo Volodymyras Zelenskis.

Jis pabrėžė, kad kiekvienas pilietis yra svarbus ir visiems taikomos tos pačios teisės ir laisvės. Be to V. Zelenskis pabrėžė, kad pagal Ukrainos teisę, beje analogiškai kaip ir Lietuvoje, šeima yra kur kas platesnis konstruktas.

„Visi žmonės yra laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Žmogaus teisės ir laisvės yra neatimamos ir neliečiamos“, - cituodamas Ukrainos Konstitucijos 21 straipsnį rašo Ukrainos Prezidentas. – „Ukrainos šeimos kodeksas nustato, kad šeima yra pagrindinis ir pamatinis visuomenės vienetas. Šeimą sudaro asmenys, kurie gyvena kartu, yra susiję bendru gyvenimu, turi abipuses teises ir pareigas“.

Tiesa atsakyme Prezidentas pabrėžia, kad pagal šalies Konstituciją, santuoka gali būti sudaroma tik tarp moters ir vyro, o karo metu – Konstitucijos keisti neįmanoma. Tiesa čia pat jis teigia, kad Vyriausybė rengia sprendimus dėl registruotos civilinės partnerystės Ukrainoje legalizavimo, taip aiškiai pabrėždamas, kad dėl tos pačios lyties santykių įteisinimo jau yra nuveikta nemažai.

„Vyriausybė parengė Ukrainoje registruotų civilinių partnerysčių įteisinimo variantus, nes tai yra žmogaus teisių ir laisvių įtvirtinimo ir užtikrinimo dalis“, – rašoma atsakyme.

Volodymyras Zelenskis taip pat informavo, kad kreipėsi į Ukrainos ministrą pirmininką su
prašymu apsvarstyti elektroninėje peticijoje iškeltą klausimą ir informuoti jį apie priimtus sprendimus rezultatus.