kaunas

„Vaivorykštės miuziklas“ prisistato ir kviečia prisijungti!

Nepamirštamos spalvos, blizgesys ir nepatogiai tikros patirtys, kurios daug kam neegzistuoja: queer kultūra alsuoja didžiųjų scenų verta estetika ir kasdieniais dramatiškais išgyvenimais. Visa tai apjungti siekia „Vaivorykštės miuziklas“ – bendruomeniniais principais kuriamas muzikinis performansas siekiantis užaugti į šiuolaikinį miuziklą.

Birželio 29 d. - Kauno menininkų namai - Antono Shebetko paroda ir queer ekskursija po Kauną

Kauno menininkų namuose tęsiami 10-tojo dešimtmečio queer kultūros tyrinėjimai su projektu „Nepadorūs vakarai. Naglis“. Birželio 29 d. Projekto kuratoriai kviečia į nepadorų vakarą, kuriame – ukrainiečių menininko Antono Shebetko parodos „Ukrainos queer TV: atviras archyvas“ atidarymas, o vėliau kviečiama judėti kartu link miesto centro su socialinės ir meninės iniciatyvos „Išgirsti“ komandos nariais, kurie pasakos svarbių queer bendruomenei Kauno miesto vietų istorijas neramiais 10-tojo dešimtmečio laikais.

Rokas Budrauskas: homofobija yra asmenybės saviraišką žalojantis reiškinys

Vienas iš liepos 1 d. organizuojamo „Vilnius Pride“ organizatorių – Rokas Budrauskas Lrytas sako, kad su neigiamais komentarais apie LGBTQ+ susidūrė jau mokykloje. Jo nuomone, pokyčius Lietuvoje galima užtikrinti per įstatymus – būtent to bus reikalaujama ir renginio Vilniuje metu.

Gegužės 17 d. - Kaunas - Trumpametražių filmų programa: etiška queer pornografija

Šeimos vertybės vis dar neįtraukia aktyvaus sutikimo (consent), vietoj informacijos ir kontracepcijos siūlomas susilaikymas ir pusė Lietuvos gyventojų mano, kad seksas – žmonos pareiga*. Pastojusios 13metės apibūdinamos kaip anksti subrendusios vilioklės, o tarpusavyje eksperimentuojantys paaugliai – prasto auklėjimo rezultatas. Queer seksas aptarinėjamas turbūt dažniausiai, bet ne juo užsiimančių, o prieš jį kovojančių.

Balandžio 20 d. - Kaunas - Trumpametražių filmų programa: queer (ne)tikėjimai

Skandalas dėl LGBTQ+ užrašo išraižyto ant medinio klaupto bažnyčioje; šv. Velykų pamokslas per televizorių pas močiutę ir pagoniškasis kiaušinių marginimas; magiškas kiškis mažiesiems ir horoskopai, žadantys sėkmę suaugusiems; budizmas paauglystėj ir gundymasis ayahuasca ceremonijomis ieškant prasmės ir dieviškosios apvaizdos savyje.

𝐎 𝐤𝐮𝐨 (𝐧𝐞)𝐭𝐢𝐤𝐢 𝐪𝐮𝐞𝐞𝐫 𝐛𝐞𝐧𝐝𝐫𝐮𝐨𝐦𝐞𝐧𝐞̇?

Balandžio 14 d. - Kaunas - Queeraoke

Kas būna, kai elegancijos etalonas susimaišo su miestu, kuris niekada nemiega? O gi tikriausiai geriausias karaokės vakarėlis šiais metais! Pasiimkit savo sukneles, pravėdinkit prieš pavasario saulutę, užsiklijuokit blakstienas ir raudonai pasidažykit lūpas, nes Kaune balandžio 14 dieną nuo 20 val., labiausiai visus priimančiame grožio salone “Berlin Monroe” siaus LGBT+ karaoke!

Kauno meru siekiantis tapti Šeimų sąjūdžio vadovas D. Trečiakauskas debatuose citavo Hitlerį ir Gebelsą (video)

Panašu, kad Šeimų sąjūdžio atstovai ne tik kovoja prieš LGBTQ+ bendruomenę, bet ir tariamai prijaučia nacių ideologijai. Tokią prielaidą būtų galima susidaryti vien dėl to, kad šios organizacijos vadovas, kandidatas į Kauno merus, puikiai žino ką yra sakęs Hitleris. Žiniomis jis pasidalino LRT diskusijų laidoje ir debatuose Kaune.

Kauno mediko anekdotas apie gėjus privertė konservatorius užkirsti kelius jam dalyvauti rinkimuose

Vakar, po Pasaulio futbolo čempionato finalinių varžybų, 15 numeriu partijos Kauno rinkimų sąraše įrašyto Dariaus Žebrausko Facebook paskyroje buvo paskelbtas tekstas apie gėjus. Jis sudomino ne tik socialinių tinklų gerbėjus, bet ir konservatorių partiją, kuri suskubo imtis veiksmų.