JAV prezidento Joe Bideno pasiuntinė: santuokos lygybė padaro šeimas ir santuokos institutą stipresnius

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

JAV prezidento Joe Bideno pasiuntinė: santuokos lygybė padaro šeimas ir santuokos institutą stipresnius

Tre, 06/22/2022 - 17:30
Kategorija:
0 komentarų

JAV prezidento J. Bideno paskirta JAV specialioji pasiuntinė LGBTQI+ asmenų žmogaus teisėms remti - Jessica Stern LRT duotame interviu sako, kad „kai LGBTQI žmonės yra priimami kaip valstybės dalis, tada klesti ir pati šalis”.

Jessica Stern sako, kad kai Jungtinėse Valstijose buvo pripažinta santuokos lygybė, žmonės pajuto palengvėjimą.

„Žinote, santuokos lygybę JAV pasiekė ne per naktį. Daugybę metų vyko judėjimas, reikalavome pripažinimo, kol tai pasiekėme. Viena iš baimių buvo tokia – ar jei Jungtinėse Valstijose pripažinsime santuokos lygybę, daugiau nebebus heteroseksualių santuokų? Ar tai reikš, kad daugiau niekas netaps tėvais? Ar tai reikš, kad nebebus vaikų? Nebegalėsiu būti seneliu?

Tokios buvo žmonių baimės. Tuomet atsirado civilinės sąjungos, Aukščiausiasis Teismas legalizavo lygias santuokas. Žinote ką? Nieko blogo nenutiko. Heteroseksualios poros vis dar įsimyli, vis dar susituokia. LGBTQI poros taip pat įsimyli ir susituokia“.

Jos teigimu, lygiateisiškumas leido dar labiau vertinti šeimas ir santuokos institutą, nes jis tampa įmanomas visiems ir visi žmonės gali prisidėti prie šeimų stiprinimo.

JAV specialioji pasiuntinė teigia, kad ją džiugina, jog Lietuvoje pirmąjį etapą įveikė Civilinės sąjungos įstatymas. Kartu moteris tikisi, kad nebus sustota ir pasiekta dar daugiau.