Darbuotojai daugiau nei iš 150 „Starbucks“ kavinių streikuoja dėl draudimo palaikyti LGBTQ+ bendruomenę

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Darbuotojai daugiau nei iš 150 „Starbucks“ kavinių streikuoja dėl draudimo palaikyti LGBTQ+ bendruomenę

Sek, 06/25/2023 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Penktadienį prasidėjo masiniai „Starbucks“ kavinių darbuotojų streikai. Jie kilo, nes dalyje prekybos vietų darbuotojams buvo draudžiama papuošti kavines LGBTQ+ bendruomenę palaikančiomis dekoracijomis.

Profesinė sąjunga „Workers United“ teigė turinti duomenų iš 22 valstijų, kur daugiau nei 150 kavinių tinklo darbuotojams buvo pritaikytas toks draudimas. „Starbucks“ neigia, kad buvo pakeistos kokios nors tvarkos, praneša CNBC. Seniau LGBTQ+ bendruomenei išreikšti paramą dekoracijomis buvo leidžiama.

Profesinė sąjunga teigia, kad kai kuriose kavinėse dar tik rengiamasi streikui. Jų skaičius gali išaugti iki 200.

„Mes norime aiškiai pasakyti – „Starbucks“ buvo ir toliau bus LGBTQ+ bendruomenės paramos priešakinėse eilėse, ir mes išlaikysime šį įsipareigojimą!“, - žiniasklaidai sakė „Starbucks“ generalinis direktorius Laxman Narasimhan ir vykdomoji viceprezidentė Sara Trilling.

- „Nepaisant šios dienos viešų komentarų, mūsų politika nepasikeitė, nes tai susiję su mūsų įtraukia parduotuvių aplinka, mūsų įmonės kultūra (...). Mes ir toliau skatiname savo parduotuvių vadovus švęsti kartu su savo bendruomenėmis, įskaitant JAV „Pride“ mėnesį birželio mėnesį, kaip visada“, – pridūrė jie.  „Starbucks“  vadovai teigė, kad apie įmonę skleidžiama dezinformacija.

Parker Davis, 21 metų barista San Antonijuje, Teksase, dirba kavinėje, kurioje nebuvo leista pakabinti LGBTQ+ bendruomenę palaikančių ženklų.

„Mano parduotuvėje yra didelė dalis žmonių, kurie priklauso LGBTQ+ bendruomenei ir kurie mano, kad „Starbucks“ nuolatiniai veiksmai, bandant apriboti ar panaikinti pasididžiavimo mėnesio dekoracijas, nėra prasmingi atsižvelgiant į tai, ką įmonė darė praeityje“, - CNBC sakė jis. Vyras teigė, kad dėl streiko, greičiausiai jo kavinė artimiausiu metu nedirbs.

Profsąjunga pranešė, kad Oklahomoje darbuotojams buvo pranešta, kad dekoravimo apribojimai įvedami dėl saugumo po neseniai įvykdytų išpuolių „Target“ parduotuvėse.