Raskevičiui kritika dėl bučinio Vilnius Pride metu: Priekabiavimas nėra juokingas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Raskevičiui kritika dėl bučinio Vilnius Pride metu: Priekabiavimas nėra juokingas

Sek, 07/02/2023 - 19:19
Kategorija:
0 komentarų

Apie Seimo nario T. V. Raskevičiaus bučinį „maršistui“ Celofanui pranešė didžioji dalis žiniasklaidos. Taip pat akcentuota ir tai, jog Antanas Kandrotas-Celofanas dėl priekabiavimo kreipsis į policiją. LGBTQ+ atstovai kritiškai įvertino Seimo nario elgesį.

„Toks elgesys tampa įvaizdžiu homofobiškam stereotipui, neva homoseksualūs vyrai linkę priekabiauti prie heteroseksualių“, - socialinio tinklo Facebook paskyroje rašo režisierius Romas Zabarauskas. – „Bučinio logika vėlgi yra homofobiška – juoką tarsi turi sukelti faktas, jog Celofaną pažemins bučinys su vyru, kurio jis taip „bijo“. Kitaip tariant, dviejų vyrų bučinys paverčiamas pajuokų objektu“.

Romas taip pat priduria, kad tokiu būdu Celofano veiklai suteikiamas didesnis dėmesys. Apie tai rašo ir Jūratė Juškaitė.

„Man jis problematiškas pirmiausia todėl, kad VILNIUS PRIDE 2023: VIS DAR EINAM  bus atsimenamas kaip tas praidas, kai Raskevičius pabučiavo Celofaną. Ne praido organizatorių pastangos, jų suformuoti reikalavimai bei keliamos problemos (ypač trans teisių apsaugoje)“, - rašo Žmogaus teisių centro vadovė. – „Gaila, bet taip jis tampa nebe apie trans teises, į kurių užtikrinimo trūkumą šiais metais organizatoriai kvietė atkreipti dėmesį“.

Nepasitenkinimą Laisvės partijos atstovu išreiškė ir Mantvydas Noreika. „Kaip Grinčas, arba Tomas pavogė Vilnius Pride. Tomo Vytauto Raskevičiaus bučinys yra būtent apie tokią situaciją“, - rašo Mantvydas. – „Ar Laisvės partijos noras tapti eitynių ašimi yra verta viešinti ir LGBTQ+ bendruomenės priešus? Aš jau nekalbu apie tai, kad bučiuoti to nenorintį žmogų negalima niekam. Ar čia taip pokštus suvokia Laisvės partija? Jei koks vyras "papokštaudamas" kokiai merginai pliaukšteli per užpakalį - tam vyrui tai irgi tik pokštas. Kuo ši situacija yra kitokia?“.

Priekabiavimas nepasirodė juokingas ir Vilnius Pride organizatoriams. „Norime pabrėžti, jog mūsų pozicija seksualinio priekabiavimo atžvilgiu yra vienareikšmiška – seksualinis priekabiavimas nėra juokingas jokiame kontekste ir jokiomis aplinkybėmis, ir tokiam elgesiui Pride nėra vietos. Apgailestaujame, jog ne visi eitynių dalyviai laikosi tokios pat pozicijos, o dar labiau apmaudu, kad tokie veiksmai užgožia pagrindinį eitynių tikslą ir reikalavimus“, - rašoma Demonstruokimės Facebook paskyroje.