BŪTI ar NEBŪTI partnerystės įstatymui. Širinskienė siūlo išbraukti iš darbų programos

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

BŪTI ar NEBŪTI partnerystės įstatymui. Širinskienė siūlo išbraukti iš darbų programos

Ant, 03/08/2022 - 19:45
Kategorija:
0 komentarų

Iš artėjančios Seimo pavasario sesijos darbų programos Lietuvos regionų frakcijos narei Agnei Širinskienei pasiūlius išbraukti Partnerystės įstatymo projektą, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius ELTA teigia, kad galutinį sprendimą dėl įstatymo įtraukimo į Seimo sesiją parlamentarai ketina priimti šį ketvirtadienį.
 

T. V. Raskevičius akcentuoja, kad Laisvės frakcija sieks suburti maksimalų palaikymą, kad įstatymas būtų ne tik įtrauktas į darbotvarkę, tačiau ir priimtas.

„Širinskienė registravo siūlymą jį išbraukti, tai Seimas ketvirtadienį dėl to spręs. Bet ateidama į Seimą Laisvės partija atsinešė idėjas, kurios priartintų Lietuvą prie vakarietiškų vertybių ir kuo labiau atitolintų mūsų valstybę nuo Kremliaus ideologijos. Man atrodo, kad, atsižvelgus į pastarųjų dienų aplinkybes, į karo kontekstą, negalime leisti, kad pagrindinės mūsų partijos programinės temos taptų vidaus ar išorės priešiškų jėgų įrankiu, didinant susipriešinimą mūsų visuomenėje“, – antradienį Eltai teigė T. V. Raskevičius.

T. V. Raskevičiaus teigimu, Partnerystės įstatymo priėmimas priartintų Lietuvą prie vakarietiškų ir demokratinių vertybių, o tai ypač svarbu dabartiniame kontekste. „Partnerystės įstatymas pavasario sesijoje tikrai bus, ir aš kaip politikas, ir Laisvės frakcija sieks, kad aplink jį maksimaliai vienytųsi žmonės, politikai, kurie pasisako už kuo daugiau vakarietiškas ir demokratines vertybes Lietuvoje“, – teigė T. V. Raskevičius.

„Bus siūlomi tam tikri pakeitimai, nebus identiškas toks, koks buvo registruotas praėjusį pavasarį, o apie konkrečius pasiūlymus galėsime kalbėti plačiau, kai projektas bus užregistruotas“, – pridūrė jis.

Seimo narė Agnė Širinskienė sako, kad karo metu nereikia dar labiau priešinti visuomenės.

„Partnerystės įteisinimui nepritaria didžioji dalis Lietuvos gyventojų. Dėl to, esant geopolitinėms įtampoms, kai Europoje vyksta karas, ir siekiant toliau nepriešinti visuomenės grupių tarpusavyje, siūlytina pakeisti Seimo pavasario sesijos darbų programą, atsisakant partnerystės teisinius santykius reguliuojančių teisės aktų“,– savo pasiūlymą argumentuoja A. Širinskienė.


Daugiau Delfi.